DARICA DÖRDÜNCÜ BİLGİ EVİ’NE KAVUŞTU


Darıca Belediyesi ilçedeki dördüncü Bilgi Evi’ni Emek Mahallesi’nde protokolün ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışla hizmete soktu.Hacı Kemal Destebaşı Camii ve Parkıyla birlikte açılışı gerçekleştirilen Bilgi Evi açılışına başta Erzurum Ak Parti Milletvekili Fazilet Çığlık, Kocaeli Ak Parti Milletvekili Fikri Işık ve Kocaeli Vali Yrd.Ali Sözen olmak üzere, Başbakan Danışmanı Muharrem Çığlık, Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Darıca Kaymakamı Osman Ateş ,Dlovası Kaymakamı Hasan Göç,Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş,Pendik Belediye Bşk. Yrd. Nurettin Beşinci,TUSKON Başkanı Rızanur Meral,İlçe Emniyet Müdürü Abdülkadir Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun,Darıca Müftüsü Remzi Pehlivan, İlçe Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu,Darıca Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık,Adliye Hakimi Mustafa Ün, il ve ilçe meclis üyeleri,şube müdürleri,muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları ile öğrenciler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış programı Mehteran Takımı’nın büyük beğeniyle izlenen konseriyle devam etti. Konserin devamında Darıca Belediyesi tarafından daha önce açılışı yapılan Bilgi evlerinden öğrencilerin okuduğu şiirler ve velilerin duygularını dile getirdiği konuşmalarla program devam etti.Protokol konuşmalarıyla devam eden açılış töreninde ilk sözü alan Mehmet Destebaşı, yaklaşık kırk yıl önce taşındıkları Emek Mahallesi’nin kendileri için büyük önem taşıdığına vurgu yaparken,beraber yaşadıkları bölge halkına hizmet etmenin kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade ederek başta Belediye Başkanı Şükrü Karabacak olmak üzere,emeği geçen herkese teşekkür etti.

HALKIMIZIN HİZMETKARIYIZ

Destebaşı’nın ardından söz alan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise öncelikle bu tesisleri Darıca halkına kazandıran Mehmet Destebaşı’na teşekkür ederken,Darıca Belediyesi olarak açılışını gerçekleştirdikleri dördüncü Bilgi Evi’yle birlikte ilçe halkına hizmetlerinin bir yenisini ekledikleri için büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.Başkan Karabacak “görev süremiz boyunca halkımıza hizmet etmeyi bir görev bildik.Onların istek ve talepleri doğrultusunda çalışmalarımıza yön verdik. Diğer mahallelerimizde açtığımız bilgi evlerine olan talepler ne kadar doğru işler yaptığımızı gösterir nitelikle.Şimdiye kadar değişik mahallelerde açtığımız üç bilgi evinden bugüne kadar 3500’ün üzerinde öğrencimiz istifade etmiş olup bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz bilgi evimizle birlikte bu sayıyı beş binin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Yakın bir zamanda hizmete açacağımız Sırasöğütler Bilgi Evi’nin ardından diğer mahallelerimize de bilgi evleri açacağımızı buran müjdelemek istiyorum.Katılımınız için hepinize teşekkür ediyor, bu eğitim yuvasının ilçe halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek duygularını dile getirdi.

DARICA’YA İMAM HATİP LİSESİ AÇILIYOR

Başkan Karabacak konuşmasında bir de müjde vererek yakında Darıca’da İmam Hatip Lisesi yapılacağını ifade etti.Okulla ilgili yer tahsisini yaptıklarını ifade eden Başkan Karabacak ,ismini vermediği bir hayırsever vatandaşla anlaştıklarını ve yakın bir zamanda okulun yapımına başlayacaklarını müjdeledi.

IŞIK’TAN EĞİTİM ATAĞI

< Açılış töreninde söz alan Kocaeli Ak Parti Milletvekili Fikri Işık’ta gerek caminin ve gerekse bilgi evinin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek,Başkan Karabacak’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.Işık “bir gönül insanı olan değerli Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Karabacak’ın bu tür hizmetlerine artık alıştık.Görev süresi boyunca ilçeye bir çok önemli projeyi kazandırdı.Huzurunuzda kendisine teşekkür ediyorum.Yerelde bu tür başarılı çalışmalara imza atılırken bizlerde Ak Parti hükümeti olarak bu bölgemize bir çok eğitim yuvası kazandırdık.İlçemize yakın bir zamanda eğitimin yükünü hafifletecek yeni okullar kazandıracağımızı buradan müjdelemek istiyorum.Özellikle ilçemizde açacağımız Basın Meslek Lisesi Darıca’nın değerine değer katacaktır.”diyerek ilçeye yeni okullar yapılacağını müjdelerken Erzurum Ak Parti Milletvekili Fazilet Çığlık’ta yaptığı kısa selamlama konuşmasında bu güzel eserin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Karabacak protokol üyelerine birer çiçek takdim ederken, kesilen kurdelayla hizmete açılan Bilgi evini gezen protokol üyeleri bir süre öğrencilerle sohbet ettiler.

ÇOK AMAÇLI BİLGİ EVİ >

İlk başta 20 bilgisayarla açılışı yapılacak olan Emek Mahallesi Hacı Kemal Destebaşı Bilgi Evi’ne kayıt yaptıracak olan öğrenciler ilk önce okuma alışkanlığını pekiştirmek için etüt sınıfında en az 15 dakika kitap okuyup daha sonra bilgisayarlardan istifade edebilecekler.İnternet ortamında ödevlerini araştırma imkanına sahip olacak öğrenciler aynı zamanda ücretsiz olarak bilgisayar çıktısı alabilecekler. Hacı Kemal Destebaşı Bilgi Evi’nde ayrıca kütüphane ve projeksiyon cihazının bulunduğu konferans salonu da öğrencilerin hizmetine sunulacak. Öğrenciler ayrıca yetkili personel gözetiminde ödevlerin ardından belli bir süre, şiddet içermeyen ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayabilecek oyunlar da oynayabilecekler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık