DARICA ENGELLERİ KURSLARLA AŞACAK


Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi bünyesinde ücretsiz olarak düzenlenen bilgisayar, el sanatları,enstrüman ve Türk Halk Müziği kursları başladı. Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Bilgisayar kursları Zahit Korku Parkı Bilgi Evi’nde yapılırken, el sanatları, enstrüman ve Türk Halk Müziği kursları ise Halk Eğitim Müdürlüğü kurs binasında düzenleniyor. Kurs sonunda yapılacak sınavları başarıyla tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

VATANDAŞLAR EVLERİNDEN ALINIYOR

Bilgisayar kurslarının açıldığı gün Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak beraberinde Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun  ile birlikte kursu ziyaret ederek öğrencilere başarılar dilerken,dört ay sürecek olan kurslara yetmiş öğrencinin kayıt yaptırdığını belirterek , öğrencilerin kurs dönemi boyunca Darıca Belediyesi tarafından evlerinden alınarak kurs merkezlerine götürüleceğini akabinde tekrar evlerine bırakılacağını söyledi.

Başkan Karabacak ,mart ayında hizmete açılan Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi sayesinde ilçede yaşayan yaklaşık 750 civarında engelli vatandaşla sürekli irtibat halinde olduklarını,düzenledikleri değişik sosyal ve kültürel etkinliklerle onları  topluma kazandırmayı ve toplumla bütünleştirmeyi hedeflediklerini ifade ederek düzenlenen kursların engelli vatandaşların yaşamlarına önemli katkı sağlayacağına olan inancını dile getirdi.

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun’da kursların düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek ilçede düzenlenecek bu tür etkinliklerde kendilerinin de her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık