DARICA KENT KONSEYİ TOPLANIYOR


Bir süredir kurulum çalışmaları devam eden Darıca Kent Konseyi 8 Şubat 2011 Salı Günü Bayramoğlu Yelkenkaya Otel’de 14:00 da ilk toplantısını gerçekleştirerek fiilen çalışmalarına başlıyor. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirecek olan Kent Konseyi’nin ilk toplantısına Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İlçe Emniyet Müdürü Abdülkadir Demir,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun,İlçe Spor Müdürü Hikmet Tat, İlçe Tarım Müdürü Akif Hacıoğlu, Sağlık Grup Başkanlığı, Nüfus Müdürlüğü ,Halk Eğitim Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlüğü, muhtarlar, siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri ile dernekler katılacaklar.

DARICA BELEDİYESİ ÖNCÜLÜK EDİYOR

5393 sayılı Belediyeler Yassı’nın 76. maddesi gereğince belediyeler öncülüğünde kurulan Kent Konseyleri’nde il ve ilçelerin sürdürülebilir kalkınma ve gelişmesine katkı sağlayacak her türlü proje görüş ve öneriler ele alınarak konseyin bölgenin gelişimine katkı sunması hedefleniyor.

İlk toplantısını gerçekleştirecek olan Darıca Kent Konseyi nin gündeminde divanın oluşturulması , protokol konuşmaları,Darıca Kent Konseyi Yönergesinin okunup görüşülmesi,Darıca Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nun seçilmesi , Darıca Kent Konseyi Başkanı’nın seçilmesi, Kocaeli Kent Konseyi’nde Darıca’yı temsil edecek üç kişinin seçilmesi ile dilek ve temenniler  yer alacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık