DARICA Sporda Yıldızlarını Seçiyor


Darıca Kaymakamlığı,Darıca Belediyesi, Darıca Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Darıca Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Darıca Sporun Yıldızlarını Seçiyor (DASYIS) Yarışmasının birinci bölümü tamamlandı. Darıca da faaliyet gösteren 19 okuldan,10 bin öğrenci arasından Beden eğitimi öğretmenlerinin taramaları sonucunda tespit edilen yaklaşık 900 öğrenci yarışmaya katılarak Darıca’nın yıldızları olmak için kıyasıya yarıştılar.

 

HEDEFİMİZ DARICA’DAN DÜNYA ŞAMPİYONLARI ÇIKARTMAK

 

Darıca Belediyesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen yarışmalarda 5 farklı yaş kategorisinde 20 metre sprint, dikey sıçrama, durarak uzun atlama ve top fırlatma branşlarında profesyonel ekip ve ekipmanlarla derecelendirmeler yapıldı.Kapalı spor salonundaki yarışlarda Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a çocuklar büyük ilgi gösterirken Başkan Karabacak yapılan çalışmaların ilçe ve ülke sporu açısından büyük önem arz ettiğini belirterek ‘’Yıllarca Türk sporuna hizmet eden ve şampiyon sporcular kazandıran eski bir sporcu olarak ekibimizle birlikte okullarımızın gelişimine ve ülke sporuna katkı sunmak adına uzun zamandır hazırlıklar yapıyorduk.Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü bu hazırlıklar neticesinde ortaya çıktı. Bu gün burada toplam 900 öğrencimiz adeta bir karnaval havasında yarıştı ve içlerinden önemli derecelere imza atanlar oldu, onları tebrik ediyorum.Burada derece almaktan daha önemli olan bu programlara iştirak etmektir,inanıyorum ki Darıca önümüzdeki yıllarda çeşitli branşlarda Avrupa ve Dünya şampiyonları çıkartacaktır.Burada yarışan emek sarfeden bütün öğrenci kardeşlerimiz bizim gözümüzde başarılıdır.Bizlere Darıca Sporda Yıldızlarını Seçiyor yarışmamızda vermiş oldukları desteklerden ötürü Darıca Kaymakamı Sayın Osman Ateş’e,Darıca Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosuna ve Darıca Gençlik ve Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu’na teşekkür ediyorum’’dedi.

 

Dereceye giren öğrencilere madalyalarını Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun ve Darıca Gençlik ve Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu verdi. Mart ve nisan aylarında yapılacak olan 2. ve 3. DASYIS yarışmaları ile 2012 yılının en başarılı çocukları ve okulları belirlenecek.

 

 

 

1.DASYIS Yarışmasının sonuçları ;

 

1998 ERKEKLER 20 METRE    
HARUN ARDIÇ AYFER GAZANFER

3,57

UMUT DARYOL 100.YIL

3,67

FIRAT DİKBIYIK KEMAL ALİ GÜL

3,78

1998 ERKEKLER DİKEY SIÇRAMA    
SAMET UĞUR ERİN 60.YIL

66

ERKAN KAROĞLU BARIŞ

65

EMRE SAYLAN FAİK ŞAHENK

61

1998 ERKEKLER UZUN ATLAMA    
SADIK ERGÜN 100.YIL

221

ÖMER FARUK ARICAN BARIŞ

219

KENAN KÜNBÜL RESSAM OSMAN

217

1998 ERKEKLER TOP FIRLATMA    
AHMET KOŞAR AYFER GAZANFER

8,97

BARAN AKÇAY FAİK ŞAHENK

8,87

MEHMET EMİN AYHAN YUSUF SAVAŞ

8,75

     
1998 KIZLAR 20 METRE    
YETER EKŞİ BARIŞ

4,16

RABİA TÜMER AYFER GAZANFER

4,26

BERNA TAV FAİK ŞAHENK

4,27

1998 KIZLAR DİKEY SIÇRAMA    
RABİA TÜMER AYFER GAZANFER

58

DİLARA YALÇIN FAİK ŞAHENK

49

ZEHRA YAVUZ HALİDE EDİP

47

1998 KIZLAR UZUN ATLAMA    
RABİA TÜMER AYFER GAZANFER

201

YETER EKŞİ BARIŞ

187

BERNA TAV FAİK ŞAHENK

183

1998 KIZLAR TOP FIRLATMA    
GÜLİSTAN GÜRTEK BARBAROS

6,4

ŞULE ÖZTÜRK FAİK ŞAHENK

6,15

ZEHRA YAVUZ HALİDE EDİP

6,1

     
1999 ERKEKLER 20 METRE    
HASANCAN KATIRCI MUSTAFA KEMAL

3,73

ORHAN DEMİRLER SERVET ÇAMBOL

3,99

ERTUĞRUL AKKUŞ AHMET PARMAKSIZ

4,00

1999 ERKEKLER YÜKSEK SIÇRAMA    
ABDULSAMET ÖZKAN KEMAL ALİ GÜL

54

METEHAN SAVAŞ MUSTAFA KEMAL

53

AHMET YAKUT AYFER GAZANFER

53

1999 ERKEKLER UZUN ATLAMA    
AHMET GÜRSES DENİZYILDIZLARI

201

HÜSEYİN ERĞON FAİK ŞAHENK

199

SERKAN ŞAHİN 60. YIL

195

1999 ERKEKLER TOP FIRLATMA    
YUSUF EMRE SAĞŞLAM BARIŞ İ.Ö

8,89

İSMAİL ÖZDAL YUSUF SAVAŞ

8,53

İBRAHİM KÖSEOĞLU HALİDE EDİP

8,21

     
1999 KIZLAR 20 METRE    
MELİKE KIRMIZIGÖZ 100.YIL

4,10

ALEYNA GENÇ FAİK ŞAHENK

4,11

BEYZANUR BEKTAŞ  SÜREYYA YALÇIN

4,22

1999 KIZLAR DİKEY SIÇRAMA    
ŞEYDANUR GÜNDÜZ 60.YIL

54

ALEYNA GENÇ FAİK ŞAHENK

45

ŞEYMA TAŞCI FAİK ŞAHENK

45

1999 KIZLAR UZUN ATLAMA    
ŞEYDANUR GÜNDÜZ 60.YIL

195

AYŞENUR BEKİŞDAMAT MUSTAFA KEMAL

170

MELİKE KIRMIZIGÖZ 100.YIL

170

1999 KIZLAR TOP FIRLATMA    
ALEYNANUR KAYA 100.YIL

5,91

TUĞÇE KARA 100.YIL

5,83

ZEYNEP YAĞCI AYFER GAZANFER

5,49

     
2000 ERKEKLER 20 METRE    
ALİ TALHA GÜNGÖR ÇIRAĞAN

4

UMUT ZAFER ELKILIÇ FAİK ŞAHENK

4,01

SEZER GÜNEŞ BARBAROS

4,02

2000 ERKEKLER YÜKSEK SIÇRAMA    
MEHMET EMİN GÜNEŞ SÜREYYA YALÇIN

49

DOĞUKAN ALTINSU AHMET PARMAKSZ

48

YUNUS KAÇAR YUSUF SAVAŞ

47

2000 ERKEKLER UZUN ATLAMA    
ALİ TALHA GÜNGÖR ÇIRAĞAN

210

UMUT ZAFER ELKILIÇ FAİK ŞAHENK

195

ATAHAN PUNE NAMIK KEMAL

190

2000 ERKEKLER TOP FIRLATMA    
DOĞUKAN ALTINSU AHMET PARMAKSZ

6,83

ALPEREN KARANLIK FAİK ŞAHENK

6,55

BAHA KARASU NAMIK KEMAL

6,53

     
2000 KIZLAR 20 METRE    
EDA DURMUŞ SÜREYYA YALÇIN

3,99

İREM BİBER NAMIK KEMAL

4

SERPİL ÇİSEM PEHLİVAN 100.YIL

4,01

2000 KIZLAR DİKEY SIÇRAMA    
ÖYKÜ KARABACAK AYFER GAZANFER

     45(43)

EDA DURMUŞ SÜREYYA YALÇIN

     45(38)

HÜDANUR CEBECİ AYFER GAZANFER

     45(35)

2000 KIZLAR UZUN ATLAMA    
ŞAFAK KESKİN MUSTAFA KEMAL

187

SERPİL ÇİSEM PEHLİVAN 100.YIL

185

EDA DURMUŞ SÜREYYA YALÇIN

179

2000KIZLAR TOP FIRLATMA    
SERPİL ÇİSEM PEHLİVAN 100.YIL

5,60

ZEYNEP AYDIN AYFER GAZANFER

5,27

HALE NUR DİNAR YUSUF SAVAŞ

5,20

     
2001 ERKEKLER 20 METRE    
AHMET EREN ŞİMŞEK ÇIRAĞAN

3,83

BAYRAM ÖZİŞKAR MUSTAFA KEMAL

3,85

İSMAİL ONURSAL MUSTAFA KEMAL

4,09

2001 ERKEKLER DİKEY SIÇRAMA    
FURKAN ÖZYURT ÇIRAĞAN

60

MAHİR GÜVEN FAİK ŞAHENK

49

ALİ HAYDAR ŞAHİN FAİK ŞAHENK

47

2001 UZUN ATLAMA    
FURKAN ÖZYURT ÇIRAĞAN

188

İBRAHİM DABAK ÇIRAĞAN

188

EREN AYAN ÇIRAĞAN

185

2001 TOP FIRLATMA    
ENES KOLSAN SÜREYYA YALÇIN

5,15

HÜSEYİN CANCILIK SÜREYYA YALÇIN

5,08

SERHAT YILDIZ DENİZ YILDIZLARI

5,07

     
2001 KIZLAR 20 METRE    
SEDANUR YILMAZ DENİZ YILDIZLARI

4,05

AYSUN ELİŞ 60.YIL

4,11

BUSENUR YANIK 60.YIL

4,14

2001 KIZLAR DİKEY SIÇRAMA    
SUDENUR AKÇAY NAMIK KEMAL

48

SEDANUR YILMAZ DENİZ YILDIZLARI

45

SÜMEYYE BAYRAK ÇIRAĞAN

45

2001 KIZLAR UZUN ATLAMA    
SEDANUR YILMAZ DENİZ YILDIZLARI

183

AYSUN ELİŞ 60.YIL

177

EZGİ ORHAN MUSTAFA KEMAL

167

2001 KIZLAR TOP FIRLATMA    
SEDANUR YILMAZ DENİZ YILDIZLARI

5,19

SERRA AKALIN FAİK ŞAHENK

4,81

BÜŞRA SEYMEN FAİK ŞAHENK

4,55

     
2002 ERKEKLER 20 METRE    
ALPEREN CAN FAİK ŞAHENK

3,87

BARANSEL KARA 1OOYIL

3,98

OĞUZHAN YILDIZ MUSTAFA KEMAL

4,09

2002 ERKEKLER DİKEY SIÇRAMA    
HASAH USLU FAİK ŞAHENK

41

BAŞAR KAVLAK 100.YIL

40

OĞUZHAN YILDIZ MUSTAFA KEMAL

38

2002 ERKEKLER UZUN ATLAMA    
ONUR BAŞ 60YIL

166

BAŞAR KAVLAK 100.YIL

160

BARANSEL KARA 1OOYIL

159

2002 ERKEKLER TOP FIRLATMA    
ÖZKAN ERDOĞAN FAİK ŞAHENK

4,87

HASAH USLU FAİK ŞAHENK

4,83

BERK ÖZÇELİK 100.YIL

4,59

     
2002 KIZLAR 20 METRE    
RABİA DİNÇ BARIŞ

4,38

CANSU ASLAN 100. YIL

4,4

BUSE NUR TOK SÜREYYA YALÇIN

4,42

2002 KIZLAR DİKEY SIÇRAMA    
HAVVA BEYZA BİR FAİK ŞAHENK

35

RAVZA NUR UÇAN SÜREYYA YALÇIN

33

ASLIHAN UÇ FAİK ŞAHENK

33

2002 KIZLAR UZUN ATLAMA    
ZEYNEP GENÇ FAİK ŞAHENK

165

SİBEL ERDAN MUSTAFA KEMAL

163

BUSE NUR TOK SÜREYYA YALÇIN

153

2002 KIZLAR TOP FIRLATMA    
GÜLNİHAL SERT FAİK ŞAHENK

3,85

HAVVA BEYZA BİR FAİK ŞAHENK

3,65

EYLÜL NAZ DURSUN FAİK ŞAHENK

3,65

 





Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık