DARICA YARI MARATONU KOŞULDU


Darıca’da bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Darıca Yarı Maratonu yediden yetmişe binlerce insanın katılımıyla gerçekleşti. 21 kilometrelik parkurda erkeklerde Kenyalı Kiptoo 1 saat 3 dakika 34 saniye ile birinci gelirken, bayanlarda ise Etiyopyalı Mulu Seboka Seyfu 1 saat 14 dakika ile birincilik ipini göğüslemeyi başardı.Halk Koşusunda ise zafer Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü sporcularından Adem Karagöz’ün oldu.

BİRİNCİLİKLER KENYA VE ETİYOPYALI ATLETLERİN

Darıca Belediyesi Hizmet Binası önünden Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın verdiği startla başlayan Darıca yarı maratonunda resmi kayıtlara göre 14 farklı ülkeden 40 yabancı olmak üzere toplamda 950 profesyonel atlet kıyasıya mücadele ederken, maratondan hemen sonra yapılan 3 km.lik Halk Koşusu’nda ise kayıt yaptıran yaklaşık üç bin kişi festival havasında parkuru tamamlayarak güzel bir gün geçirdiler.

İstasyon Caddesi’nde başlayıp Darıca Kent Meydanında son bulan toplam 21 kilometrelik etapta mücadele eden sporculara Darıcalı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. İzleyicilerin sevgi gösterileri arasında süren yarışta erkeklerde Kenyalı atlet Kiptoo Mark Kosgey 1 saat 3 dakika 31 saniyelik derecesiyle birinciliğe ulaşırken, Etiyopyalı Biruk Getachew 1 saat 3 dakika 34 saniye derecesiyle ikinci, Türkiye’den de Hasan Pak 1 saat 4 dakika 38 saniyelik derecesiyle üçüncülüğü elde etti.

Bayanlarda ise Etyopyalı Mulu Seboka Seyfu 1 saat 14 dakika derecesiyle birinci gelirken, Türkiye’den Ümmü Kiraz 1 saat 16 dakika 34 saniye derecesiyle ikinci ve yine Türk atlet Bahar Doğan 1 saat 17 dakika 19 saniye derecesiyle üçüncü geldi.

HALK KOŞUSU’NDA HERKES KAZANDI

Halk Koşusu’nda ise 3 km.li,k parkuru Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü sporcularından Adem Karagöz birinci tamamlarken, yarışa yediden yetmişe spora gönül vermiş değişik bölgelerden gelen binlerce vatandaş katıldı.Darıca Belediyesi hizmet binası önünden başlayan istasyon ve Dr.Zeki Acar Caddesinde devam ederek İstasyon Caddesi üzerinden Darıca Cumhuriyet meydanında son bulan Halk Koşusu renkli görüntülere sahne oldu.

KAZANANLARA ÖDÜL YAĞMURU

Erkek ve bayanlar kategorisinde birincilere 5 000 $ , ikincilere 3000 $ , üçüncülere ise 2 000 $ ödül verilen Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nda maratona katılan herkese teşekkür eden Başkan Karabacak bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri yarı maratona gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti ifade ederek önümüzdeki yıllarda organizasyonu daha geniş bir katılımla en iyi şekilde sürdürmeyi düşündüklerini söyleyerek, ilçede yapacakları tesislerle birlikte Darıca’yı atletizm alanında marka yapmak istediklerini sözlerine ekledi

MAKARNA PARTİSİ’NDE STRES ATTILAR

Darıca Yarı Maratonuna katılmak için ülkemizin ve dünyanın ve dört bir yanından Darıca’ya gelen sporcuların tanışması ve kaynaşması adına Darıca Sevgi Parkında ‘’Makarna Partisi’’ düzenlendi. Başkan Karabacak partide tüm atletlerle tek tek ilgilenirken atletizm kökenli bir Belediye Başkanı olarak böylesine önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık