DARICA ZAFER BAYRAMINDA TEK YÜREK


30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Darıca’da da coşkuyla kutlandı. Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda saat 09:00 da başlayan kutlama törenine Darıca Kaymakamı Osman Ateş,Darıca Kışla Komutanı Bnb.Özer Öztürk , Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İlçe Emniyet Müdürü Abdülkadir Demir , İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun , siyasi partilerin ilçe başkan ve yönetimleri , kamu kurum ve kuruluşları , sivil toplum örgüt temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Zafer Bayramı etkinlikleri Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başladı. Tören bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması  ve bayrağımızın göklere çekilmesi, günün önem ve anlamını belirten konuşma ve okunan şiirlerle devam etti. N.Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından sunulan folklör gösterileri ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki program son buldu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Darıca Kışla Komutanı İk.Bnb.Özer Öztürk’ün, Askeri kışlada tebrikleri kabul etmesi ile Zafer Bayramı etkinlikleri sona erdi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık