DARICADA DADAŞ COŞKUSU


Darıca Belediyesi 4. Geleneksel Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali Erzurumlular Dernek gecesinde dadaşlar doyasıya eğlendiler.Katılımın oldukça yoğun olduğu geceye protokolün ilgisi de bir o kadar fazla oldu. Geceye başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, Kocaeli Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli olmak üzere,Darıca Kaymakamı Osman Ateş , Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İlçe Emniyet Müdürü Abdülkadir Demir ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun , İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan ,Kocaeli Erzurumlular Konfederasyon Başkanı Muhammet Şık, dernek başkanları ve binlerce insan katıldı.

Aşık Nuri Çırağı’nın mini konseriyle başlayan programda şiir eşliğinde Erzurum Bar ekibinin sunduğu gösteri seyircilerden büyük alkış aldı. Program selamlama konuşmaları ve dernek yönetimi tarafından protokol üyelerine Oltu Tespihi hediye takdimi ile devam etti.

MUHAMMET ŞIK : BÖLGEMİZİN EN GÜZEL ETKİNLİĞİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker yenilenmiş haliyle sahilin son derece güzel hale geldiğini ifade ederken, bölge insanları arasında kaynaşmayı sağlayan bu tür etkinliklerin önemine dikkat çekip organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Erzurumlular Konfederasyon Başkanı Muhammet Şık ise Kocaeli’nin her yerinde bir çok sosyal ve kültürel etkinliklere şahit olduğunun altını çizerken, “fakat şunu söyleyebilirim ki hiçbir yerde bu güzellik yoktur,en güzel etkinliğe burada şahit oldum. Belediye Başkanımıza ve dernek yönetimimize teşekkür ediyorum. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum.” diyerek duygularını dile getirdi.

Program Veysel Sayan, Murat Yıldız ve Nevzat Soydan’ın sundukları konserlerle coşku içerisinde devam ederken, protokol üyeleri de halay çekerek gecenin tadını çıkardılar.Programın sonunda ise stantları dolaşarak vatandaşlarla sohbet eden protokol üyeleri ,hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık