DARICADA RAMAZAN ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR


Darıca Belediyesi Ramazan Ayı Etkinlikleri hafta sonu yapılan programlarla devam etti.İftardan sonra sahile akın eden Darıcalılar Tasavvuf Müziği ve ilahi konserlerinin yanı sıra Semazen Ekibi’nin gösterileri,çocuklara yönelik meddah ortaoyunu, Hacivat – Karagöz ve palyaço gösterilerini beğeniyle takip ettiler.

Hafta sonu Darıca Belediyesi’nin konuğu olan Nihat Ongun ve Lütfi Ramazanoğlu Tasavvuf Müziği ve İlahilerden oluşan repertuarlarıyla vatandaşlara keyifli bir konser verirken sanatçılara eşlik eden Semazen Ekipleri’de vatandaşların büyük beğenisini kazandı.

GONCAGÜL VE EKİBİ ÇOCUKLARI EĞLENDİRDİ

Çocuklara yönelik değişik animasyon , şarkı ,illüzyon gösterileri ve çocukların da dahil edildiği değişik oyunların yer aldığı Hüseyin Goncagül ve ekibinin yaptığı etkinliklerin yanı sıra 15 kişiden oluşan Çocuk İlahi Grubu’nun verdiği konser gerek çocuklar ve gerekse büyükler tarafından ilgiyle izlenirken çocuklara yönelik meddah ortaoyunu, Hacivat Karagöz ve palyaço gösterileri sahili şenlik alanına çevirdi.Diğer yandan Darıca Belediyesi tarafından çocuklara ücretsiz pamuk şekeri, büyüklere ise şerbet dağıtılarak unutulmaya yüz tutan eski ramazan gelenekleri sürdürüldü.

DURSUN ALİ ERZİNCANLI GELİYOR

Darıca Belediyesi Ramazan Ayı Etkinlikleri çerçevesinde önümüzdeki hafta sonu Peygamber Efendimiz’in hayatını konu alan “En Sevgili’ye” isimli albümleri ve okuduğu şiirlerle ülkemizin sevilen sanatçılarından birisi haline gelen Dursun Ali Erzincanlı Darıca’da sevenleriyle buluşuyor. Erzincanlı en güzel şiirlerini 29 Ağustos Pazar akşamı Amfi tiyatroda Darıcalılar için seslendirecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık