DARICADA UNUTULMAZ BİR FİNAL


Darıca Belediyesi 4.Geleneksel Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali muhteşem finalle son buldu. 14.Geleneksel Sünnet Şöleni ile birlikte yapılan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması finalinde on binlerce insan Darıca sahiline akın ederken şölenlerin finalinde sahne alan ünlü sanatçılar Gökhan Tepe ve Sevcan Orhan Darıca halkına unutulmaz bir gece yaşattı.

Yaklaşık bir aydır devam eden festival boyunca Darıca’da bulunan dernekler,stand kurarak , kendi gelenek ve göreneklerini,yöresel yemeklerini tanıtırken ,her dernek ayrı ayrı gece düzenleyerek illerinin tanıtımını yapıp diğer kültürleri de tanıma fırsatı yakaladılar.Final gecesine vatandaşın olduğu kadar protokolünde ilgisi de yoğun olurken, başta Kocaeli Valisi Ercan Topaca olmak üzere,  Kocaeli Ak Parti Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Darıca Kaymakamı Osman Ateş ve Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün’de geceye katılanlar arasında yer aldılar.

MİNİKLER EĞLENCEYE DOYMADI

Final gecesinden önce çocuklara yönelik animasyon ve eğlence programları yer alırken İlizyonist Sabata ‘nın sunduğu gösteriler sünnet olan minikler ve aileleri tarafından beğeniyle takip edildi. Yaklaşık 350 çocuğun sünnet edildiği Darıca’da miniklerin kıyafetleri Darıca Belediyesi tarafından verilirken, Başkan Karabacak bir de sürpriz yaparak kayıt yaptıran miniklere scooter hediye etti.Program öncesi çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Karabacak çocuklarla tek tek ilgilenerek sağlık durumlarını öğrenip geçmiş olsun temennisinde bulundu.

SEVCAN ORHAN’LA  MUHTEŞEM DÜET

Çocuklara yönelik eğlence programlarının ardından final gecesi Darıca AKS  Halk Dansları  ekibinin gösterisiyle devam etti.Ülkemizin değişik yörelerine ait halk oyunlarının sergilendiği gösteri amfi tiyatroyu dolduran binlerce izleyici tarafından ayakta alkışlanırken Halk Dansları  ekibinin ardından Türk Halk Müziği’nin sevilen seslerinden Sevcan Orhan Darıcalılarla buluştu.Yaklaşık bir saat boyunca ülkemizin değişik yörelerine ait türkülerle unutulmaz bir konser veren Orhan finalde ise amfi tiyatroyu dolduran Darıca halkıyla birlikte düet yaparak konserini tamamladı.

SAHNEYE MARAŞ DONDURMASI

Gecenin en renkli anlarından birisi de final gecesi için özel olarak hazırlatılan 400 kiloluk Maraş dondurmasının vinçle sahneye indirilmesi oldu.İzleyenlerin hayranlıkla izlediği dondurma şovun ardından geceye katılan protokol üyeleri testere, keser, balta ve bıçaklarla dondurmayı parçalarken, kesilen dondurma daha sonra ücretsiz olarak geceye katılanlara ikram edildi.

TÜRKİYE GERÇEĞİ İŞTE BURADA 

Final gecesine katılan protokol üyeleri yaptıkları kısa selamlama konuşmalarında birlik ve beraberlik vurgusu yaparken, yaklaşık bir aydır renkli görüntülere sahne olan Darıca’da ülkenin tüm renklerinin birlik ve beraberlik içerisinde , herkese örnek bir festival yaşadığına dikkat çektiler.

Başkan Karabacak ise dört yıldır aralıksız bir şekilde şehirleri ve kültürleri kaynaştırma adına düzenledikleri festivalde amaçlarının ilçedeki bütün dernekleri tek çatı altında birleştirerek kendi kültürlerini tanıtmak ,güzelliklerini gözler önüne sermek olduğunu ifade ederek ,zamanla bunu da başardıklarını belirtip insanlarda Darıca’lılık bilinci oluştuğunu ifade etti.Bir ay boyunca devam eden etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür edip gelecek yıl daha geniş katılımlı ve daha renkli bir şölen hazırlama sözü veren Başkan Karabacak Darıca’nın her yönüyle örnek bir kent olma yolunda ilerlediğine vurgu yaptı.

GÖKHAN TEPE ‘DEN SEVGİLERLE

Darıca’da bir aydır devam eden muhteşem şölenin finali de öyle oldu. Pop müziğinin sevilen sanatçılarından Gökhan Tepe finalde Darıca’yı adeta karnaval alanına çevirdi.Bir çok parçanın söz ve müzikleri kendisine ait olan çıkardığı beş albümle kendisine haklı bir ün edinen Gökhan Tepe son olarak büyük çıkış yakaladığı “VUR” isimli albümüyle her kesimden büyük hayran kitlesi edindi.Yürü Yüreğim, Can Özüm,Vur ve Çöz Beni gibi albümlerinden bir çok parçayı Darıcalılarla birlikte söyleyen Gökhan Tepe, “bu güzel akşamda bu coşkulu insanlarla buluşmama sebep olan Başkanımız Sayın Şükrü Karabacak’a teşekkür ediyorum. “ diyerek konserini tamamlarken Başkan Karabacak’ta katılımlarından dolayı Gökhan Tepe’ye teşekkür edip, kendisine bir plaket takdim etti.

Benzer yazılar

2 Yorum

  1. süpeRdii 😀

  2. çok güzel bi geceydi çok eğlendik ama görüyoruzki belediye başkanımız sadece darıca içine çalışıyor diğer yerlere bakmıyor bundan dolayıki bizim mahallemizde çocuk parkımız bile yok varsada kırık çocuklarımız oynayamıyor bayramoğlu emek mahallesinede beklioyurz gelip bi baksınlar artık yoksa artık başkanımızı desteklemicez tüm emek mah.adına…

Cevap yazın

Yukarı çık