DARICALI ES-ES LER MİTHAT KÖRLERLE COŞTU


Darıca Belediyesi 4..Geleneksel Şehirler ve Kültürler Kaynaşması  Şöleninin final haftasında program yapan Eskişehirliler,  Eskişehir’li ünlü sanatçı Mithat Körler’le coştular.Sahili dolduran binlerce vatandaşın yanı sıra Darıca Kaymakamı Osman Ateş, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya ,Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Abdülkadir Demir, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun, Darıca il ve ilçe meclis üyeleri programın konukları arasında yer aldılar.Geceye davet edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise yoğun programı nedeniyle geceye katılamazken gönderdiği telgrafla hemşerilerine selam gönderdi.

KIRKA EKİBİ’NE BÜYÜK ALKIŞ

Eskişehir Yöresi Halk Oyunları Ekipleri’nin sunduğu folklör gösterileri izleyenler tarafından ayakta alkışlanırken programa katılan protokol üyelerine verilen plaketlerin ardından Eskişehir’den gelen Kırka Zeybek Ekibi’nin gösterisi yapıldı. Ülkemizin ünlü Zeybek ekiplerinden olan Kırka Ekibi Darıca’lılara unutulmaz bir folklör gösterisi sunarken gösterinin sonunda açtıkları Türk Bayrağı izleyenler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Yöresel sanatçıların verdiği konserlerle devam eden programın sonunda ise Eskişehir’li ünlü sanatçı Mithat Körler Darıcaılara unutulmaz bir akşam yaşattı. Söylediği birbirinden güzel parçalarla bir saate yakın sahnede kalan Mithat Körler konserin sonunda amfi tiyatroyu dolduran binlerce Eskişehirli ile birlikte Eskişehir Marşı’nı söyleyerek programını tamamladı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık