- Kocaeli Şehir ve Etkinlik Haberleri - http://www.kocaelivizyon.com -

Darıca’lı Kurumlar Voleybolde Kapışıyor

[1]

Darıca Belediyesi, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Darıca Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği 7. Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası Darıca Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarla başladı. Darıca Kaymakamı Osman Ateş,Dilovası Kaymakamı Hasan Göç, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) İl Müdürü Bekir Yümnü, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun,Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakkı Özgür ve Darıca Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu’nun yanı sıra diğer protokol üyelerinin de hazır bulunduğu açılış programında protokol üyelerinin yaptığı gösteri maçı büyük bir keyifle izlenirken, protokol maçının ardından yaklaşık 45 gün sürecek turnuva dört maçla start aldı.

Önceki yıllarda büyük çekişmelerin yaşandığı Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası’nda bu yıl güçlü takımlar boy gösterirken,toplamda 27 takımın mücadele edeceği karşılaşmalarda takımlar grup maçlarının ardından eleme usulüyle finallere kalmak için mücadele edecek.

MİLLİ EĞİTİM VE İTFAİYE GALİBİYETLE BAŞLADI

Turnuvanın ilk maçında Özel Seymen Koleji ve Darıca Ortaokulu2 karşı karşıya gelirken büyük bir çekişmenin yaşandığı maçı son sette ayakta kalmayı başaran Darıca Ortaokulu 2-1 kazanarak turnuvaya güzel bir başlangıç yaptı.

Günün ikinci maçında ise Milli Eğitim Müdürlüğü ile Barbaros İlköğretim Okulu karşı karşıya geldi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün üstün bir oyun ortaya koyduğ karşılaşma ,2-0 Milli Eğitim Müdürlüğü’nün üstünlüğüyle sona erdi.

Turnuvanın iki favori takımını karşı karşıya getiren maçta Darıca İtfaiyesi ve Garnizon Komutanlığı karşı karşıya gelirken maçı 2-1 alan İtfaiye gülen taraf oldu. Son maçta ise Barış Ortaokulu – Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi’ni 2-0 la geçerek turnuvaya galibiyetle başlayan bir diğer takım oldu.