Dayanışma Devam Ediyor


İlk olarak 2002 yılında gerçekleştirilen ve daha sonra geleneksel hale getirilerek bu yıl  8.si düzenlenen  Gölcük Belediyesi Sağlık, Eğitim ve Sosyal Aktiviteler Programı Gölcük Tersane İlköğretim Okulu bahçesi ve büyük salonu ile Yeşilbahar Sağlık İstasyonunda yapıldı.

Proje Koordinatörü Mimar Hanife Zorlu,Proje Danışmanı Ferruh Tunçbilek tarafından organize edilen, Gölcük Kaymakamlığı,Gölcük Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de destek verdiği 8. Sağlık, Eğitim ve Sosyal Aktivitelerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

Aktiviteler Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Proje Danışmanı Ferruh Tunçbilek

tarafından anıta çelenk sunumu ve akabinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Daha sonra Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş bir konuşma yaparak bu yıl 8.si düzenlenen Sağlık, Eğitim ve Sosyal Aktiviteler Programına destek veren,katkı sağlayan herkese teşekkür ettiğini, Projenin hayata geçirilmesini sağlayan ve devamlılığında büyük görev yapan Proje Koordinatörü Mimar Hanife Zorlu,Proje Danışmanı Ferruh Tunçbilek´i bir kez daha kutladığını belirtti.Başkan Ellibeş,Bu güzel birliktelik daha uzun yıllar sürecektir bu yönde Gölcük Belediyesi olarak her zaman varız ve hazırız dedi.

Konuşmanın ardından İlköğretim Okulları arası Resim,Şiir ve Komposizyon yarışmasında derece alan Öğrencilere hediyelerin takdimi ile devam etti.Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat Zorlu, Proje Koordinatörü Mimar Hanife Zorlu,Proje Danışmanı ve Bu yılki aktivitelere Ana sponsor olan Tunç Gurup Baskı Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Tunçbilek,Gölcük Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Tektaş, tarafından derece alan öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Proje Koordinatörü Mimar Hanife Zorlu,Proje Danışmanı ve Bu yılki aktivitelere Ana sponsor olan Tunç Gurup Baskı Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Tunçbilek´e günün anısına birer plaket takdim etti.

Proje Koordinatörü Mimar Hanife Zorlu,Proje Danışmanı ve Ana sponsor Tunç Gurup Baskı Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Tunçbilek´te Aktivitelerin bir uyum için düzenlenmiş olmasından dolayı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat Zorlu başta olmak üzere Tersane İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Sancak,Şişli Etfal Hastanesi Başhekim yardımcısı Dr. Savaş Sanin,Panelist İsmail Mudanyalı,Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş, Gölcük Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Haluk Özçakmak,Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevlisi Yalgın Sesigüzel, Tunç Gurup Baskı Dünyası İdarecilerine teşekkür belgesi takdim ettiler.

Okul bahçesinde yapılan program Engelli Vatandaşlara Tekerlekli sandalye dağıtımı ile devam etti.Dağıtımı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ,Proje Koordinatörü Mimar Hanife Zorlu,Proje Danışmanı ve Tunç Gurup Baskı Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Tunçbilek,Engelliler Dernek Başkanı Emine Cebeci yaptı.

Aktivitelerin 2.bölümünü oluşturan Paneller Okul binası içindeki büyük salonda Çevre paneli, sınıflarda ise Diş sağlığı bilgilendirme panelleri yapıldı.Ayrıca Yeşil Bahar Sağlık istasyonunda Sağlık taramaları ve Kan şekeri ölçümleri gerçekleştirildi.

Daha sonra Sosyal aktiviteler bölümüne geçilerek Gölcük Huzurevinde yaşlılara ve Saraylı Çocuk köyü ziyaret edilerek burada kalan çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi. Çocuk köyünde ayrıca Çocuklara Çevre ve diş sağlığı konusunda çeşitli bilgiler aktarılıp akabinde birlikte yemek yenilerek program tamamlanmış oldu.

RESİM YARIŞMASI İÖO 1. KADEME

1-Yusuf Yağız Küçük,2- Feyzanur Ece,3-Melisa Çelik,4-Ömer Kurt,5-Bilge Akar.

RESİM YARIŞMASI İÖO 2. KADEME

1- Nurdan Ayaz,2-Nisa Türkyılmaz,3-Şevval Duran,4-İrem Çakır,5-Çağla Nur Kurt.

ŞİİR YARIŞMASI İÖO 1. KADEME

1- Meliha Yılmaz,2-Rümeysa Günenç,3-Ayşe Sirmen,4-Rohat Budak,5-Ceren Taşer.

ŞİİR YARIŞMASI İÖO 2. KADEME

1-Kübra Karayel,2-Bilgecan A.Kalyoncu,3- Duygu Pavik,4-Derya Bulut,5-Semiha Ersoy.

KOMPOSİZYON YARIŞMASI İÖO 2. KADEME

1- İlhan Çelik,2-İsmail Ala,3-Merve Caba.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık