Deniz, kum ve güneşin yeni adresi Karamürsel


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, denizi, kumu ve güneşiyle Ege ve Akdeniz sahillerini aratmayan Karamürsel sahilinde vatandaşlarla denize girdi. Kumsalda çocuklarla oyunlar oynayarak günün yorgunluğunu atan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli’nin güzel insanları, her şeyin en güzeline layıktır’’ dedi.

BAŞKAN DENİZE GİRDİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak, halkın kullanımına sunulan Karamürsel Altın Kemer Plajı’nda denize giren, vatandaşlarla sohbet eden, çocuklarla denizde ve kumsalda oyunlar oynayan Başkan Karaosmanoğlu’na Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın ve Başkan Danışmanı Ömer Polat da eşlik etti.

SANKİ GÜNEY SAHİLLERİNDEYİZ

Başkan Karaosmanoğlu’nun kendileriyle birlikte yüzmesinden büyük mutluluk duyduklarını dile getiren vatandaşlar, “Karamürsel’de yapılan plajların deniziyle, güneşiyle ve kumuyla Ege’den ve Akdeniz’den hiç farkı yok. Kendimizi sanki güney sahillerinde denize giriyormuş gibi hissediyoruz’’ ifadesini kullanması dikkat çekti.                                         

KARAMÜRSEL ALTIN KEMER PLAJI                                                                                                     Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmayla Karadeniz sahilinden taşınan kumlarla oluşturulan plajlardan biri olan Karamürsel Altın Kemer Plajı, yazın kavurucu sıcaklarında Kocaeli’nin her köşesinden gelenlerin serinlemek için vazgeçilmez adresi durumunda. Her fırsatta vatandaşlarla, çocuklar ve gençlerle bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu da, hafta sonunda Karamürsel Altın Kemer Plajı’nda denize girerek, hem serinledi, hem de çocuklarla oyunlar oynadı.

KUMSALDA ÇOCUKLARLA OYNADI

Denizde vatandaşlarla birlikte yüzen, kurtarma timlerinin çalışmalarını denetleyen Başkan Karaosmanoğlu, kumsalda ise çocukların oyunlarına eşlik etti. Başkan Karaosmanoğlu, bir ara çocukların kendisini kuma gömmelerine de izin verdi. Kocaeli halkının hizmetlerin en güzeline layık olduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Körfezde denize gireceğimizi söylediğimizde bize inanmayanlar oldu. İşte Karadeniz sahillerinden getirdiğimiz kumlarla hazırladığımız plajlar, her gün dolup dolup taşıyor. Körfezde artık yüzme yarışları düzenleniyor. Havadan, karadan ve denizden yaptığımız denetlemelerle, hizmete soktuğumuz yeni arıtma tesisleriyle yakın bir gelecekte Körfez’in her yerinden denize gireceğiz’’ açıklamasını yaptı.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. slm başkanımıza tşk evet herşey çok güzel oldu onun sayesınde ama biz karamürsel kapalı bayanları olarak başkanımızdan bir rıcamız var biz kapalı bayanlarında rahatça yüze bileceyı bir kapalı havuz istiyoruz karamürselimizde…

Cevap yazın

Yukarı çık