DENİZ ULAŞIMI


Konfor ve kalitenin adı; Deniz Ulaşımı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi giderek ivme kazandırdığı deniz ulaşım ağı ile kent ulaşımında vatandaşlara konforlu, kaliteli ve hesaplı hizmet veriyor. Yaz ayları ile artan yolcu sayısı ile günde 137 sefer yapılarak yılda 1 milyon vatandaşın ulaşımı sağlanıyor.
YAZ AYLARINDA ARTIŞ

Büyükşehir Belediyesi deniz ulaşım ağı yaz aylarının başlaması ile vatandaşların daha sıklıkla ulaşımlarını sağladığı ulaşım hizmeti olmakta. Ulaşımdaki rahatlık, ekonomiklik, güvenli ve kaliteli olması yönünden daha çok kullanılan deniz ulaşım araçları vatandaşların önemli bir ihtiyacını karşılıyor. Daha önceleri sadece birkaç noktada çalışan deniz ulaşım ağı böylece gün geçtikçe Kocaelililerin memnuniyetini kazanmayı başardı.
ULAŞILMAYAN YER KALMADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi döneminde deniz ulaşımında önemli atılımlar yapıldı. İskele sayısı 11’e çıkarılarak Körfez’e kıyısı olan her noktaya ulaşım sağlandı. 6 adet deniz otobüsü, 5 adet yolcu vapuru ile İzmit, Gölcük, Değirmendere, Ulaşlı, Halıdere, Karamürsel, Darıca, Derince, Tütünçiftlik, Hereke ve Yarımca iskelelerinden vatandaşlara hizmet sunuldu.
ÖZEL ORGANİZASYONLAR

Günde 3 bin kişinin deniz araçları ile taşındığı hizmette ayrıca isteyen dernek, okul ve sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği organizasyonlar içinde özel turlar düzenliyor. Özel turlar ise İstanbul Adalar ve Körfez’e yapılan turlar şeklinde gerçekleştiriliyor. Düğün yapacak vatandaşla için de hizmet veren Büyükşehir, Atatürk Vapuru’nda bu tarz organizasyonların gerçekleşmesini sağlıyor.
VATANDAŞIN TERCİH NEDENLERİ

Deniz ulaşımı kullanan vatandaşlar bu hizmetten çok memnun olduklarını vurgulayarak deniz otobüslerin konforlu ve güvenli olması nedeni ile kullandıklarını belirtiyor. Vatandaşlar ekonomik yönü ile de oldukça hesaplı şekilde ulaşımlarını sağladıklarını söyleyerek, özellikle sıcak yaz günlerinde rahat bir şekilde gidecekleri yere ulaştıklarını ifade ediyor.
ADALAR SEFERLERİ 5 HAZİRANDA

Öte yandan geçen yıl olduğu gibi bu yılda İstanbul Büyükada seferleri devam edecek. Büyükada’ya yapılacak seferler 5 Haziran 2010 Cumartesi gününden itibaren başlayacak. İzmit’ten saat 10.30’da hareket edip 12.30’de İstanbul’da olacak. Yine aynı gün 19.00’de Büyükada’dan kalkacak deniz otobüsü 21.00’de İzmit’te olacak.
Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık