DERİNCE AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİNDE İKİNCİ HAFTA


Derince Belediyesi Gösteri Merkezi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen açık havada sinema keyfi, eski yazlık sinemaların tadında sinemaseverlerle kucaklaşmaya devam ediyor.

Yeni dönemle birlikte sosyal ve kültürel faaliyetlere daha da ağırlık veren Derince Belediyesi, Harikalar Sahili’nde bulunan Gösteri Merkezi’nde her Cuma yakın zamanda vizyona giren filmleri Derinceliler’le buluşturmaya devam ediyor. Kurtlar Vadisi Galadio ile açık havada sinema keyfinin startını veren Derince Belediyesi, ikinci haftada başrollerini Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Şakrak Borak, Salih Kalyon, Tanju Tuncel’in paylaştığı ‘Eyvah Eyvah’ filmini sinemaseverlerle buluşturdu.
Yaklaşık iki bin kişi izledi
Derince Belediye Başkan Vekili Adnan Balcı, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ergin ve Meclis Üyesi Hikmet Karadeniz’in de izleyiciler arasında bulunduğu filmi çok sayıda siyasi parti temsilcisinin yanı sıra çeşitli meslek gruplarından yaklaşık iki bin kişi izledi. BKM Film’in yapımcılığında 26 Şubat 2010’da vizyona giren ve en çok izlenen filmler arasında yer alan filmi 2 TL karşılığında izleyen Derinceliler, Ata Demirer ve Demet Akbağ’ın müthiş performansına tanıklık ederek bol bol kahkaha attı
Vatandaş memnun

Filmi izlemeye gelen vatandaşlar ise belediyenin iki yıldır uygulamaya koyduğu bu hizmetten duydukları memnuniyetlerini dile getirerek, eski yazlık sinemaların tadını ailecek yaşama fırsatı bulduklarını belirttiler. Her biri kendi konusunda gişe rekoru kırmış ve yakın zamanda gösterime girmiş 11 filmin sahneleneceği Derince Belediyesi Gösteri Merkezi’nde 25 Haziran akşamı 3 dalda Oscar ödülü kazanan ‘Avatar’ filmi sahnelenecek. Çenesuyu sponsorluğunda açık havada izleyiciyle buluşacak diğer filmler ise “Nefes”,  “Veda”,  “Recep İvedik_3”,  “Ejder Kapanı” … şeklinde devam edecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık