Derince Ertuğrul Gazi Bilgi Evi’nin açılışı


Ertuğrul Gazi Bilgi Evi Derince’de bugün (Salı)hizmete girecek

Büyükşehir bir Bilgi Evi daha açıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Bilgi Evi ağına yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Büyükşehir bugün (Salı)de Derince’de Ertuğrul Gazi Bilgi Evi’nin açılışını gerçekleştirecek. Çenedağ Mahallesi Erol Sok. No: 15/2 adresinde faaliyete geçecek olan Bilgi Evi için 18.00’de tören düzenlenecek. Açılışa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da katılacak.

EĞİTİME BÜYÜK HİZMET

Büyükşehir Belediyesi eğitime yönelik hizmetlerini hayat geçirdiği Bilgi Evleri ile adeta taçlandırıyor. Ücretsiz eğitim kurumlarında öğrenciler okul sonrasında ödevlerini uzman eğitmenler gözetiminde yapıyor. Temiz, güvenli ve her türlü eğitim araç gerecinin bulunduğu Bilgi Evleri çocukların ikinci adresi haline geliyor.

7 ADET BİLGİ EVİ AÇILDI

Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar 7 adet Bilgi Evi açtı. Söz konusu hizmet İzmit Doğu Kışla’daki Akçakoca Bilgi Evi ile başladı. Bu bilgi evini sırasıyla, Derince Mehmet Akif Ersoy, Başiskele İbni Sina, Dilovası Mimar Sinan, Diliskelesi Sezai Karakoç ve Darıca Kazım Karabekir Bilgi Evleri izledi.

ROMANLARA MARİA ANNE BİLGİ EVİ

Büyükşehir Bilgi Evi hizmetini Roman mahallesine de taşıdı. Geçen hafta Romanların sıklıkla yaşadığı Kireçocakları Tavşantepe Mahallesi’nde Maria Anne Bilgi Evi açıldı. Açılışta Vali Ercan Topaca ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra kent protokolü hazır bulundu.

YENİ BİLGİ EVLERİ YOLDA

Bilgi Evi açılışları önümüzdeki haftalarda da sürecek. 1 Ekim Cumartesi günü Gölcük’te Barbaros Hayrettin Paşa Bilgi Evi’nin açılışını gerçekleştirecek olan Büyükşehir ardından 4 Ekim Salı günü yine Romanların yaşadığı Serdar Mahallesi’ndeki Serdar Bilgi Evi’ni hizmete sunacak. Son olarak ise 5 Ekim Salı günü Karamürsel’de Karamürsel Alp Bilgi Evi açılacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık