Derince Kurban Pazarı denetlendi


Derince Mersincik Mahallesinde kurulan Kurban Pazarı, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Belediyemiz yetkililerince denetlendi. Yapılan kontrollerde herhangi bir eksikliğe rastlanmadı

Belediyemiz ve İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri Derince Mersincik Mahallesinde kurulan Kurban Pazarını denetledi. Derince Belediye Başkan Yardımcısı Sayim Oral ile Derince İlçe Tarım Müdürü Veteriner Hekim Osman Eyce’nin katıldığı denetimde Derince Belediyesi Zabıta ekipleri ile Veteriner Sağlık Teknisyeni Alper Gürel de hazır bulundu.

İlçe Tarım Müdürü Veteriner Hekim Osman Eyce tarafından kurbanlıkların veteriner sağlık raporları ve hayvan pasaportları kontrol edildi

Derince Kurban pazarında kurulan 66 çadırda yapılan denetimlerde kurbanlıkların kulak küpeleri, veteriner sağlık raporları ve hayvan pasaportları kontrol edildi. Kurban pazarında yer alan tüm satıcıları kapsayan kontrollerde her hangi bir sağlık sorununa ve eksikliğe rastlanmadı.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurbanlıklar alıcılarını beklemeye devam ediyor

İlaçlama yapıldı
Öte yandan Derince Belediyesi de kurban pazarında salgın hastalıklara karşı ilaçlama çalışması yaptı. Yapılan açıklamada ilaçlamaların Kurban Bayramına kadar belli aralıklarla devam edeceği açıklandı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık