Dünü ve Bugünüyle Çayırova Fotoğraf Yarışması


KATILIM KOŞULLARI

Yarışma, KOCAELİ Çayırova Belediyesi çalışanları, seçici kurul üyeleri ve onların birinci derece yakınları dışında tüm amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarına açıktır.

Fotoğraflar, Çayırova sınırları içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Katılımcılar yarışmaya en çok 10 (on) adet renkli fotoğraf ile katılabilirler.

Fotoğraflar dijital çekilmiş olabileceği gibi film ya da opaktan tarama da olabilir. Lütfen kart baskı göndermeyin. Dijital dosyalar rumuzla aynı ada sahip bir klasör içine kaydedilerek CD veya DVD ile kaydedilip gönderilebilir. Dijital dosyalar JPEG formatında ve kısa kenarı en az 2000 piksel (en az 4 megapiksel) olmalıdır. İlgili klasör içerisine konacak metin ya da Word belgesi içine başvuru formundaki rumuz, ad, soyad, adres ve telefon numarası ile fotoğrafa ilişkin en az bir cümlelik açıklayıcı bilginin yazılması gerekmektedir. Katılım formu da ayrıca doldurularak fotoğraflarla birlikte aynı zarf içinde gönderilmelidir. Fotoğrafların yer aldığı CD, DVD vb. medyanın zarar görmemesi için uygun şekilde paketlenmeleri önerilir. Bu medyaların zarar görmesi nedeniyle bilgisayarda okunamaması halinde Çayırova Belediyesi herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Birden fazla fotoğrafın montajlanmasıyla oluşturulan, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir öğe eklenmiş ya da var olan öğelerden herhangi biri silinmiş fotoğraflar kabul edilmez. Ancak, fotoğrafın orijinal niteliğini bozmayacak oranda kadrajlanmış, kontrast, aydınlık ve renk ayarı yapılmış fotoğraflar kabul edilir. Bilgisayar programğ yardğmğyla oluşturulan HDR veya panoramik fotoğraflar, aynı zaman diliminde çekilmiş olmalıdır. Ancak fotoğrafların HDR, panoramik vb. bir işlemden geçmiş olduğu katılım formunda belirtilmelidir.

Kazanan fotoğrafların hiçbir şekilde müdahale edilmemiş orijinal diapozitif, negatif ya da dijital dosyaları incelenmek üzere istenildiğinde Çayırova Belediyesi’ne gönderilebilecek şekilde hazır olmalıdır. Süreci hızlandırmak için orijinal dijital dosyaların da ilk çekildikleri haliyle aynı CD’de “Orijinal dosyalar” adıyla açılacak ayrı bir klasöre konulması önerilir.

Katılım formu eksiksiz olarak doldurulmalı, imzalanmalı, zarf ile birlikte kapalı bir şekilde teslim edilmelidir. Zarfın üzerinde yarışmacının rumuzu yer almalıdır.

Yarışmaya fotoğraf gönderenler, fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır. Fotoğrafa dair gerekli tüm izinlerinin fotoğraf sahibi tarafından alınmış olduğu kabul edilir. Çayırova Belediyesi yarışmaya katılan fotoğrafları arşivine alacak ve uygun gördüğü platformlarda bu fotoğrafları sergileme, albüm, katalog ve görsel çalışmalarında kullanma hakkına sahip olacaktır. Bu şekilde kullanılan fotoğraf için, fotoğraf sahibi başvuru formunda imzalayarak verdiği izni sonradan kesinlikle geri almayacağını ve fotoğraflarının yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Çayırova Belediyesi eserler için katılımcının yukarıda verdiği izin/muvafakat karşılığında ayrıca telif hakkı bedeli ödemeyecektir. Eserlerin kullanım hakkı eser sahibi ile Çayırova Belediyesi’nin olacaktır.  Yarışmaya katılan hiçbir fotoğraf geri gönderilmeyecektir. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm yarışmacılar, yukarıda belirtilen yarışma koşullarını ve Seçici Kurul kararlarını istisnasız kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcılar diskalifiye edilecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ

Son katılım tarihi                    : 12.08.2011

Seçici kurul toplantı tarihi     : 18.08.2011

Sonuç bildirimi                       : 19.08.2011

Sergileme ve ödül töreni      : 25.08.2011

ÖDÜLLER

1.’lik ödülü      : 2.000 TL

2.’lik ödülü      : 1.500 TL

3.’lük ödülü     : 1.000 TL

İlk üç fotoğraf dışında kalan eserler haricindeki mansiyon elde eden ödüllü fotoğraflara sürpriz hediyeler, diğer kategori olarak açılan eski fotoğraflar branşındaki derecelendirme olmaksızın arşive alınmasına karar verilen ilk 50 fotoğraf sahibine ise fotoğraf başına 50 TL ödül verilecektir.

İLETİŞİM

Telefon 0262 743 79 09  (Dahili 1321)

444 12 21 Çağrı Merkezi

KATILIM ADRESİ

“Çayırova Fotoğraf Yarışması”

Çayırova Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Özgürlük Mahallesi Murat Çobanoğlu Caddesi No:21,  41420 Çayırova / KOCAELİ

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık