Dünya Gıda Günü Çayırovada kutlandı


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 16 Ekim Dünya Gıda Günü nedeni ile Çayırova İlçesi’ne bağlı Reysaş Lojistik İlköğretim Okulu’nda biir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Reklamların çocuklara yaptığı olumsuz etkileri gibi konularda öğrencilere bilgilerin verildiği etkinlikte, okul içinde düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödüller verildi.

ÇAYIROVA’DA KUTLANDI

Büyükşehir Belediyesi 16 Dünya Gıda Günü’nü Çayırova İlçesindeki Reysaş İlköğretim Okulu’nda öğrenciler ile kutladı. Törene öğrencilerin okul yetkililerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi  Başkan Danışmanı Nermin Tol, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürü Mehmet Yaman ve Büyükşehir yetkilileri katıldı.

REKLAMLAR İLE BESLENME İLİŞKİSİ

Öğrencilerin ilgiyle izlediği etkinliklerde reklamların çocuklara zararları, uzak durulması gerek maddeler, sağlıklı ve düzenli beslenme gibi konularda sinevizyon eşliğinde öğrencilere bilgiler sunuldu. Öğrenciler özellikle reklamlar ile beslenme arasındaki ilişkiyi içeren sunumu izledikten sonra yetkililere sorular sordu. Obezite gibi hastalıklara neden olan gıdalarda uzak duracaklarını söyleyen öğrenciler öğrendikleri bilgileri ailelerine de ileteceklerini ifade etti.

KAYNAKLARIMIZI KORUYALIM

Etkinkliklerde konuşan Büyükşehir Gıda Kontrol Şube Müdürü Mehmet Yaman besin kaynaklarını korumanın önemine değinerek bu sayede toprağımızın, suyumuzun, havamızın korunacağını hatırlattı. Yaman ayrıca Güvenli gıdaya ulaşım, dengeli beslenme, tüketici ve beslenme sorunları konularında öğrencilere bilgilendirici açıklamalarda bulundu.

KOMPOZİSYON YARIŞMASI

Etkinliklerde ayrıca Reysaş Lojistik İlköğretim Okulu’nda düzenlenen Dünya Gıda Günü içerikli kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Vucuduna iyi bak isimli kompozisyonu ile birinci olan Gizem Yağmur hediyesini Başkan Danışmanı Nermin Tol’un elinden aldı. Etkinliklerde ayrıca tüm okula sağlıklı beslenme ile ilgili broşür dağıtıldı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık