DÜNYA KUPASI YARI FİNAL HEYECANI SEKAPARK TA


Devlerin Yarı Final’deki nefes kesen heyecan Sekapark’ta yaşanacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2010 Dünya Kupası Yarı Final mücadelelerini de Sekapark alanı içindeki Uçurtma Tepesi’ne kuracağı dev ekranlardan yayınlayacak.
DEV EKRAN KEYFİ
FİFA tarafından düzenlenen Dünya Kupası heyecanı Sekapark’ta sürecek. Büyükşehir Belediyesi, yarı final ve final maçlarını da Sekapark’ta kuracağı dev ekranlarla yayınlayacak. Bu büyük heyecanın doyasıya yaşanacağı karşılaşmalarda futbol severler, her anı her kareyi ayrıntısıyla görme fırsatı bulacak.
SALI GÜNÜ URUGUAY – HOLLANDA
İlk maçta 6 Temmuz Salı günü saat 21.30’da Roben’li, Van Persie’li ve Sneijder’lı Hollanda, kupanın Avrupa dışındaki tek temsilcisi olan Uruguay’la mücadele edecek. Uruguay, Dünya Kupası’nın ilk organizasyonuna ev sahipliği yaparken 1930 ver 1950 yıllarında kupayı kaldırmayı başarmıştı. Hollanda ise 1974 ve 1978 yıllarında kupaya çok yaklaşmış ancak finalde rakiplerine boyun eğerek ikinci olmuştu.
ÇARŞAMBA GÜNÜ İSPANYA-ALMANYA
Bir diğer Yarı Final mücadelesi ise 7 Temmuz Çarşamba günü oynanacak. Saat 21.30’da başlayacak mücadelede Almanya’nın genç yeteneği Müller oynamayacak. Arjantin’i dağıtan Klose’li, Mesut Özil’i ve Podolski’li Almanya, son Avrupa Şampiyonu İspanya karşısında final vizesi arayacak. Almanya’nın 1954, 1974 ve 1990 yıllarında şampiyonlukları bulunuyor. Panzerler 20 yıldır kupaya hasret. İspanya ise 1950 yılında dörüncü tamamladığı Kupa’da bu sefer şampiyon olmak istiyor. Boğalar’da David Villa 5 golle Kupa’nın gol kralı durumunda.
YARI FİNAL MAÇLARI

Uruguay – Hollanda   6 Temmuz Salı              21.30
Almanya – İspanya    7 Temmuz Çarşamba     21.30
Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık