EL-BEŞİR


 

Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle 10 Nisan 2011 Pazar akşamı saat 20:30`da Süleyman Demirel Kültür Merkezi`nde, `EL-BEŞİR (MÜJDECİ)` temalı program düzenleyecek.

Geçtiğimiz yıl ‘El-Muallim’ temalı Kutlu Doğum programı düzenleyen Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği (BKS), bu yıl da Peygamber Efendimiz’in ‘El-Beşîr’ vasfını anlatan bir program düzenliyor.
İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek programda, önceki peygamberler tarafından Peygamber Efendimiz’in geleceğinin müjdelenmesi ve Peygamberimizin ümmetine müjdeledikleri konu edilecek ve O’nun müjdeci, müjdeleyen anlamına gelen ‘El-Beşir” ismine vurgu yapılacak.
El-Beşir programıyla hedeflenen müjdeci, umut dolu ve gerçekçi olmakla ilgili özelde Hz. Peygamber(sav)’e, genelde tüm insanlığa davranış ve ifade yükümlülüğü getiren İslamiyet’in prensiplerini yeniden hatırlatmaktır.
Programda, Kur’ân-ı Kerîm ve meali, Özel Hitabet, Nat-ı Şerifler, müzikal anlatı, belgesel ve özel müzik bölümleri yer alacak.
10 Nisan 2011 Pazar akşamı saat 20:30’da başlayacak olan ‘El-Beşir’ programı yaklaşık 150 dakika sürecek. Tüm vatandaşların davetli olduğu programa katılımın ücretsiz olduğu açıklandı.

 

 

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık