EN İYİLER KÖRFEZDE KULAÇ ATTI


Avrupa’nın en prestijli yüzme yarışlarından olan Avrupa Açık Su Yüzme Kupası 3 Ayak Yüzme Yarışları Kocaeli’nde gerçekleştirildi. 12 ülkeden 49 sporcu katıldığı yarışmada birinciliği erkeklerde Almanya’dan Andreas Waschburger ve bayanlarda da Macaristan’dan Eva Rsiztov kazandı. Yarışmada her iki kulvarda da birinci olan sporcuya 1000, ikinciye 800, üçüncüye 400, dördüncüye 200 ve beşinciye de 100 Avro para ödülü verildi.

AVRUPA’DAKİ EN BÜYÜK ORGANİZYON

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Yüzme Birliği (LEN) ve Türkiye Yüzme Federasyonu (TYF) işbirliği ile gerçekleştirilen yarışta Avrupa sıralamasında en önde yer alan yüzücüler yer aldı. Avrupa’daki en büyük organizasyon olan yarışlar büyük ilgiyle takip edildi. Bayanlar ve baylar şeklinde düzenlenen yarışmaya Almanya, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, İrlanda, İsrail, İspanya, Litvanya, Macaristan, Slovakya, Slovenya, Polonya ve Türkiye’den sporcular katıldı.

BAYLARDA ALMAN WASCHBURGER BİRİNCİ OLDU

Sekapark önünde 1250 metrelik parkurda 4 tur atan sporcular daha sonra bitiş noktasına ulaştı. Baylarda Almanya’dan Andreas Waschburger 57 dakika 30 saniye 32 saliselik derecesiyle birinci olurken Çek Cumhuriyeti’nden Kvtoslav Svoboda 57 dakika 32 saniye 62 saliseli ile ikinci, Almanya’dan Amnuel Bezler 57 dakika 33 saniye ile üçüncü, İrlanda’dan Bryan Christopher 57 dakika 35 saniye 1 salise ile dördüncü ve yine Almanya’dan Hendrik Rijkens 57 dakika 37 saniye 3 salise ile beşinci olmayı başardı.

BİRİNCİYE ÖDÜLÜNÜ BAŞKAN KARAOSMANOĞLU VERDİ

Yarışmada birinci olan Alman Andreas Waschburger’in ödülünü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ikinci olan Çek Kvtoslav Svoboda’nın ödülünü Genel Sekreter Yardımcısı Ersin Yazıcı ve üçüncü olan Alman Amnuel Bezler’in ödülünü ise Gençlik ve Spor İl Müdürü Kenan Malkoç, dördüncü olan İrlanda’dan Bryan Christopher’in ödülünü Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Mutlutürk ve beşinci olan Alman Hendrik Rijkens’in ödülünü ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ömer Polat verdi.

BAYANLARDA MACAR RSİZTOV BİRİNCİ OLDU

Bayanlarda 1 saat 37 saniye 33 saliselik derecesiyle Macaristan’dan Eva Rsiztov birinci olurken hemen arkasından 1 saat 37 saniye 63 saliselik dereceyle İspanya’dan Marta Recio ikinci oldu. Az farkla kaybettiği yarışta büyük üzüntü yaşayan Marta’yı Almanya’dan Isabell Donath 1 saat 40 saniye 79 saliselik derecesiyle takip ederek üçüncü oldu. 1 saat 51 saniye 28 salise ile İsviçre’den Swann Oberson dördüncü olurken İspanya’dan Marta Mayol 1 saat 59 saniye 49 saliselik derecesiyle yarışmayı beşinci olarak tamamladı.

MİLLETVEKİLLERİ DE KATILDI

Bayanlarda birinci olan Macar Eva Rsiztov’a ödülü Kocaeli Milletvekili Fikri Işık tarafından verilirken, ikinci olan İspanyol Marta Recio’ya ödülünü Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, üçüncü olan Alman Isabell Donath’a Len Avrupa Yüzme Birliği Teknik Komite üyesi Prof. Dr. Bahtiyar Özçaldıran, dördüncü olan İsviçre’den Swann Oberson’a Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uzun, beşinci olan İspanyol Marta Mayol’a KASKF Başkanı Murat Aydın tarafından verildi.

KOCAELİ’NİN TANITIMI İÇİN OLDUKÇA ÖNEMLİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, böyle bir organizasyon düzenlemekten oldukça mutlu olduklarını söyledi. Bu tür yarışmaların Kocaeli ve Türkiye’nin tanıtımı için büyük önem taşıdığına vurgu yapan Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli’de su sporlarını sevdirmek adına önemli işler yaptıklarını söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, gençleri körfezde serinlemeye davet ederken, kendisinin profesyonel anlamda olmasa da yüzme sporuna büyük ilgi duyduğunu söyledi.

EN İYİ GÖRÜNTÜ VE FOTOLARA ÖDÜL

Öte yandan yarışmalarda basın teşvik görüntü ve fotoğraf yarışması da yapıldı. Her iki dalda da birinci olanlara 750, ikincilere 500 ve üçüncülere de 250 TL ödül verilecek. Yarışmaya katılmak isteyen basın mensuplarının 23 Temmuz 2010 Cuma gününe kadar görüntülerini Büyükşehir Belediyesi’ne ulaştırması gerekiyor.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık