ENGELLİLERE 1 GÜNLÜK TEMSİLİ ASKERLİK


Derince Eğitim Merkez Komutanlığında Engellilere 1 günlük askerlik kapsamında askere alınan 3 engelli için Merkez Komutanlığında yemin töreni düzenlendi. Törene Derince Kaymakamlığına vekalet eden Körfez Kaymakamı Mahmurt Şirinoğlu,Garnizon Komutanı Kd.Deniz Albay Ali Kocatürk,Derince Belediye Başkanı Dr.Aziz Alemdar ,daire müdürleri askeri personel ve yemin eden engelli askerlerin aileleri hazır bulundular.
Yemin ettiler
Derince Eğitim Merkez Komutanlığında, asker kıyafetlerini giyerek komutanları gözetiminde 1 gün eğitim gören 3 engelli, düzenlenen törenle yemin etti. Yemin töreninde duygulanan engellilerin yakınları, gözyaşlarına hakim olamadı. Tekerlekli sandalyeyle törene katılan engellilere, üs komutanlığında görevli askerler eşlik etti.
Engelli askerlerin yemin töreninde konuşan Garnizon Komutanı Dnz.Kd.Albay Ali Kocatürk, temsili askerlik uygulaması kapsamında yemin eden 3 gencin Türk milletinin göz bebeği olan Deniz Kuvvetleri safına katıldığını belirterek; “Yıllar boyunca gözlerinin içine bakarak büyüttüğünüz evlatlarınızın edecekleri yemin sonrasında yapacakları temsili askerlik uygulaması ile yüce Türk Milletinin göz bebeği olan Deniz Kuvvetleri saflarına katılacaklar ve onların bu süre zarfında bizimle olması bize kuvvet ve moral verecektir” dedi.
Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık