Fethiye Caddesi nin değeri artacak


Fethiye Caddesi esnafını ziyaret eden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, projelerini anlatarak caddenin değer kazanacağını belirtti

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Fethiye Caddesi esnafını ziyaret ederek projelerinden söz etti. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Fethiye Caddesi’nin aydınlatma çalışmalarıyla ilgili esnafın görüşlerini alan Başkan Doğan, işyerlerinin bu yeniliğe uyum sağlamaları gerektiğini söyledi. Fethiye Caddesi üzerindeki esnafı tek tek ziyaret eden Doğan, “İşyerlerinin görünümü, çalışanların kılık kıyafeti, marka şehir olmaya aday bir kentin en önemli alışveriş bölgesini iyi temsil etmelidir. Bu örneklerin çoğalması ve en azından yapılan bu aydınlatma çalışmasına destek sağlaması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

HAMAM YERİNE GENÇLİK MERKEZİ
Fethiye Caddesi’nin İzmit’in en nezih caddelerinden olduğunu da ifade eden Başkan Doğan, “Caddenin önemli değerlerinden tarihi Osmanlı Hamamı’nın yeniden değerlendirileceği bir gençlik merkezi projesi için yaklaşık 1 yıldır Vakıflar Genel Müdürlüğü ile temaslarımız sürüyor. Binanın tarihi dokusunu bozmadan içersinde cafe, kütüphane ve sanatsal faaliyetlerin olacağı bir kompleks düşünüyoruz. Bu projenin hayata geçmesi Fethiye Caddesi’ne artı bir değer katacaktır” şeklinde konuştu. Esnaf da böyle bir projeyi memnunlukla karşıladıklarını söyledi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık