Ford Otosan 29. Kocaeli Rallisi start aldı


 

KOCAELİ – Kocaeli Otomobil Sporları Derneği (KOSDER) tarafından organize edilen Türkiye Ralli Şampiyonası’nın dördüncü ayağı Ford Otosan 29. Kocaeli Rallisi Outlet Center’dan start verildi.

İki gün boyunca 12 özel etap geçecek ekipler toplamda 130,25 km boyunca birbirleriyle yarışacak. Yarış, Fiesta, Ford, Otosan etaplarının ardından Büyükşehir Belediyesi Özel Seyirci etabı ile son bulacak.
Ford Otosan Kocaeli Rallisi Şampiyonası’nın açılışında konuşma yapan Ford Otosan Kocaeli Fabrika Müdür Yardımcısı Mehmet Günel, Ford Otosan olarak asıl hedeflerinin Kocaeli’ne sportif, kültürel ve sosyal etkinliklerine de gerekli desteği ve gerekli hizmeti vermek olduğunu söyledi.

Günel, kendi araçlarının rallilerde sahalara inerek gücünü gösterdiğini, kendini tanıtmasına fırsat sağladığını ifade etti. Günel sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle kendi segmentinde en çok satan 5 kapılı araç unvanını elinde bulunduran Fiesta dayanıklılığı ergonomik üstün performanslı sürüşünü ralli parkurlarında da göstermeye devam ediyor.”

Bu arada Ford Otosan 29. Kocaeli Rallisi finiş töreni Interteks Fuar alanında Pazar günü saat 18:30’da gerçekleştirilecek. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Fiesta S2000 ile yarışan Yağız Avcı 65 puan ile pilotlar klasmanında lider durumda. İkinci sırada 43,20 puan ile Murat Bostancı ve üçüncü sırada Mitsubishi Evo X ile yarışan 38 puanlı Ercan Kazaz bulunuyor.

(CİHAN)

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık