Ford Otosan Engel Tanımaz Tiyatro Kulübü bir kez daha ayakta alkışlandı !!!


tiyatro-engel-tanimaz-1101-Kocaelivizyon-com

Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi olarak Ford Otosan fabrikasında çalışan işitme engelli arkadaşlarımızın hayatlarına sanatı sokmak, hayata farklı bir gözle bakmalarını sağlamak ve yüzlerinde tebessüm oluşturmak amacıyla geçen sene tiyatro çalışmalarına başlandı.

Haftada 2 gün yaklaşık 1 sene süren çalışmalar sonucunda ekip “Ferhad ile Şirin” oyununu büyük bir motivasyon ile hazırladılar. Oyunda, gerçekten inanmanın, çabalamanın her türlü engeli aşmaya yeteceği anlatılmaktadır.

Daha önce Kültür Merkezi’nde, Eskişehir Üniversitesi’nde ve Ankara Büyük Anadolu Oteli’nde sergilenen oyun izleyenleri büyüledi. 10 Ocak Perşembe akşamı saat 20:00’de yeni sanat severlere sunulan oyun tüm tiyatro severler tarafından beğenildi.

Oyunu izlemeye gelenler arasında işitme engellilerin yanı sıra, İzmit, Gölcük ve Karamürsel halkı da vardı. Gösteri sonrasında sanatçıları tebrik etmek için sahneye çıkan Kültür Merkezi Sanat Yönetmeni Pınar Çimen; desteklerinden ötürü Türk Metal Sendikası Gölcük Şube Başkanı Mehmet Şener’i tebrik ederken; oyunu her izleyişlerinde aynı duyguları hissettiğini söyledi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık