FOTOĞRAF GÖSTERİSİ “Kuşadası Kuşadası”


Zaman
11 Ocak Salı · 18:30 – 19:30

Yer KASK Gösteri Salonu

Oluşturan:

Daha Fazla Bilgi FOTOĞRAF GÖSTERİSİ “Kuşadası Kuşadası…”

Aydın Beyaz, Cengizhan Günesen, İ. Cengiz Girit, R. İbrahim Kurulay, Suha kocaoğlu

KASK ADRES : İnönü Cad. Cumhuriyet Parkı içi – İzmit

KASK NEDİR?
Adı: KASK
Açıklama:
Fotoğraf sanatına ilgi duyanların fotoğraf paylaşım ve haberleşme grubu..
Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği ( KASK )

1980 yılında kurulduğu tarihten bu yana, Kocaeli’nde fotoğraf dendiğinde akıllara ilk gelen kurum olan Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği,üyeleri, fotoğraf dostları, temel ve ileri düzey fotoğraf eğitimleri, her yıl düzenlediği fotoğraf günleri, her ay yayınladığı fotoğraf bülteni ve her hafta Salı günleri gerçekleştirdiği fotoğraf etkinlikleriyle gelişimini sürdürerek çağın koşullarına ayak uydurabilen örnek bir sivil toplum kuruluşudur.

KASK, her Salı akşamı, İzmit’in merkezi’nde, Cumhurriyet Parkı’nın içindeki Büyük Şehir Sanat Galerisi’nin yanındaki yerleşkesinde gösteriler düzenleyip, fotoğraf üzerine tartışmalar gerçekleştirmek üzere üyelerini bir araya getirmektedir. Ayrıca her yıl Nisan ayında gerçekleştirdiği fotoğraf günleri etkinlikleriyle ülkesindeki fotoğraf çalışmalarından örnekleri şehrine taşımaktadır. Bu bağlamda bir çok ünlü fotoğraf ustasını kentinde konuk etmiş, paneller, konferanslar, seminerler, workshoplar, gösteriler ve sergiler düzenlemiş, böylece izmit halkına sanatsal olduğu kadar kültürel ve sosyal de bir hizmet vermiştir. Bunun yanısıra çalışmalarıyla turizm haftası, dünya çevre günü, sakatlar haftası gibi pek çok festivalin organizasyonlarına da katkı sağlamıştır. “Gökyüzünde Mutlu Çocuklar” gibi kendisine has çocuklarla ilgili fotoğraf etkinlikleriyle şehrinde göz doldurmuş, fotoğraf sanatı ile ilgili kentindeki her türlü etkinlikte yapıcı, yol gösterici ve organize edici bir görev üstlenmiştir.

KASK, kursiyerlerine her zaman nitelikli bir fotoğraf eğitim verebilmek için özverili bir şekilde çalışan kendi alanında uzman eğitmen kadrosuyla, sadece yerel değil, aynı zamanda evrensel düzeyde fotoğrafların üretildiği bir kurumdur. Kursiyerleriyle gerçekleştirdiği fotoğraf gezileri büyük ilgi görmektedir. Düzenlediği fotoğraf yarışmalarının yanısıra üyelerinin bir çoğunun ulusal ve uluslararası yarışmalarda önemli dereceleri bulunmaktadır. Bu etkinliklerin hepsi, bültenden ulaşılabileceği gibi, web sitesinden de takip edilebilmektedir.

Dünya standartlarında bir sivil toplum kuruluşu olmayı hedefleyen, bu doğrultuda sürekli olarak kendini yenileyen, çoğalan, gerçekleştirdiği fotoğraf etkinlikleri ile ülke çapında sesini duyuran Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği, fotoğraf sanatının sevilmesi ve yaygınlaşması adına her geçen gün başarı grafiğini biraz daha yükseltmektedir.

Yer:

Izmit,Kocaeli, Turkey, 41000

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık