Fotoğraf yarışmasının seçici kurulu toplandı


4 Mevsim Kocaeli Fotoğraf Yarışması’nın seçici kurulu, dereceye girecek eserleri belirlemek için bir araya geldi

Fotoğraf yarışmasının seçici kurulu toplandı                                                                         

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 4 Mevsim Kocaeli Fotoğraf Yarışması’nın seçici kurulu en güzel fotoğrafları belirlemek üzere bir araya geldi. Seçici kurul Kocaeli’nin güzelliklerini yansıtan fotoğraf kareleri arasında seçim yapmakta zorlandı.


SEÇİCİ KURUL TOPLANDI

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halka İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından Kocaeli’nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini belgelemek ve tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye girenler belirleniyor. 4 Mevsim Kocaeli fotoğraf Yarışması’nda eserler, Büyükşehir Başkan Danışmanı Ömer Polat ile fotoğraf sanatçıları Tuğrul Çakar, Güven Aktaş, KASK Başkanı Cengizhan Günesen, TFSF Temsilcisi Serdar Akyay tarafından değerlendiriliyor.

BU YIL REKOR KATILIM                                                                                                    

Kocaeli ile birlikte 14 farklı ilden 329 sanatçının başvuru yaptığı fotoğraf yarışmasında bu yıl rekor katılım gerçekleşti. 2 bin 246 eserin boy gösterdiği ve Ankara, İstanbul, İzmir, Trabzon, Tekirdağ, Bolu, Eskişehir, Edirne gibi Türkiye’nin dört bir yanından başvuruların yapıldığı yarışmada Amerika’dan da bir katılımcı yer aldı. Bu sene yedincisi düzenlenen yarışma bu yönüyle de diğer senelere, katılımcı ve eser sayısı ile fark attı.

SONUÇLAR AÇIKLANACAK

Yarışmada birinci olan fotoğraf sanatçısı 5 bin, ikinci 3 bin ve üçüncü ise 2 bin TL ile ödüllendirilecek. Bunun dışında Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü bin, jüri özel ödülü 750 TL, mansiyon ödülünü kazanan 3 sanatçıya da 500’er TL para ödülü verilecek. Sonuçlar ise 31 Ekim Pazartesi günü öğleden sonra Büyükşehir Belediyesi’nin resmi sitesi www.kocaeli.bel.tr adresinden açıklanacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık