FUARDA KARTEPE GÜNLERİ COŞKUSU


Kartepe Belediyesi tarafından ilçenin tanıtımını sağlamak, Kartepelilik kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen Kartepe Tanıtım Günleri’nin ikincisi önceki gün Kocaeli Fuarı’nda start aldı. Geniş kapsamlı bir programla fuar ziyaretçileri başta olmak üzere Kocaelililere Kartepe’yi tanıtmak adına hemşehri derneklerinin destek verdiği Kartepe Tanıtım Günleri’nde sahne alan sanatçı Sinan Özen de unutulmaz konseri ile renk kattı.

DERNEKLERİN KATILIMI VARDI

Kartepelilik Kültürünü tanıtmak, Kartepe’nin ufkunu Kocaelilerle paylaşmak adına, düzenlenen Kartepe Tanıtım Günleri’nin bu yıl ikincisi düzenlendi. Kocaeli Fuarı’nda düzenlenen ve 2 gün süren Kartepe Günleri’nde hemşehri derneklerinin katkıları ile açılan standlar fuar ziyaretçilerinin yoğun ilgisini gördü. Kartepe Belediyesi tanıtım standı yanı sıra Marmara Ordulular Derneği, Kartepe Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Uzuntarla Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği, Kartepe Pazarcılar Derneği, Semerkand ve Canan Çelik ile Nalan Kula kardeşlerin standları iki gün süre ile açık kaldı.

YÖRESEL STANDLARLA İLÇEDEKİ KÜLTÜR KAYNAŞMASI SERGİLENDİ

Yöresel standlarla ilçedeki kültür kaynaşması sergilenen Kartepe Tanıtım Günleri çerçevesinde Güneş Sahne’de Sinan Özen konseri de büyük ilgi gördü. Konser öncesi Kartepe Belediyesi Çocuk Mehteran Takımı gösterisini izleyen fuar ziyaretçilerine seslenen Kartepe Belediyesi Başkan Vekili Tacettin Akyol da, “Hep birlikte yaşadığımız Kartepe’yi, sizlere daha iyi tanıtmak amacıyla bu sene ikincisini düzenlediğimiz Kartepe Fuar Günlerine hoş geldiniz. Başta belediye başkanımız Şükrü Karabalık olmak üzere bizler ilçemizi Kocaeli’nin parlayan yıldızı yapmak için çalışmaktayız. Bugün burada Kartepe’yi tanıtırken siz değerli Kocaeli halkıyla eğlenmek istedik. Sinan Özen konseri ile bu coşkuyu hep birlikte yaşayalım” dedi.

SİNAN ÖZEN KOCAELİYİ VE KARTEPELİLERİ COŞTURDU

Fuar ziyaretçileri Sinan Özen’in sahne alması ile Güneş Sahne çevresinde büyük bir alkış ile sanatçıya destek oldular. Popüler parçalarını hayranları ile birlikte seslendiren sanatçı zaman zaman hayranlarının arasına karıştı. Zor anlar yaşayan sanatçıyı korumaları güçlükle kurtardı. Halkın sevgisi karşısında yerinde duramayan sanatçı yeri geldi minik hayranlarına pozlar verdi. Yeri geldi engelli Arzu’nun yanına gidip onunla şarkı okudu. Kartepe Belediyesi’nin hediyesi olan meyva sepetini almaktan memnun olan Sinan Özen, Kartepe İlçesi’nde de konser vermek istediğini ifade etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık