Gebze Doğa Sporları Kulübü Aladağlar yolcusu


Gebze doğa sporları kulübü önümüzdeki hafta sonu Niğde-Aladağlarda bir kaç zirveye birden çıkacak. Kocaeli’nin en aktif dağcılık kulübü ;GEDOSK başkanı Hasan Boyacı yapılacak etkinlik ile ilgili olarak açıklamada bulundu;

Gebze Doğa Sporları Kulübü (GEDOSK)  olarak  son dönemlerde  hemen her yıl Aladağlar’a gidiyoruz ve değişik zirvelere tırmanışlar gerçekleştiriyoruz.Bu yıl 15. kuruluş yıldönümümüz olması sebebiyle birden fazla  bu güzel ‘’tırmanış bahçesi’ ne gitmeyi planladık ve ilk gidişimiz 19 Mayıs da oldu.İkinci defa ise oldukça kalabalık bir ekiple 2-3 Temmuz tarihlerinde gideceğiz.Hedefimizde  dört ayrı zirve var.Hava şartlarına ve arkadaşlarımızın fiziksel kondüsyonlarına göre bunları gerçekleştirmeye çalışacağız.İki grup olarak yapacağımız  tırmanışlarımızda arkadaşlarımızın bir bölümü klasik rotadan Demirkazık (3756 m)tırmanışı yaparlarken diğer arkadaşlarımız Karayalak Vadisi’nden yükselerek Emler(3723 m),Karasay (3550 m)ve Eznevit(3560 m)’i hedefleyecekler.Her iki grubun da kamp yeri Sokolupınar olacak.2011 yılı içerisinde birkaç Aladağlar faaliyeti daha planlamaktayız ve bunlardan biri büyük ihtimalle kış şartlarında gerçekleşecek.

 

Geçtiğimiz yıl 10 kişiydik;

Gedosk yönetim kurulu üyesi Rıdvan şükür geçen yıl aynı dönemde gerçekleştirilen Niğde-Aladağlar etkinliğinde katılımcı sayısının 10 kişi olduğunu  bu sene 22 kişilik grup  ile zirve yolculuğuna çıkacaklarını söyledi. Şükür bu sayının artmasından  dolayı kulüp olarak mutlu olduklarını ifade etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık