GEDOSK, Afyon Kocatepe Zafer yürüyüşüne hazırlanıyor.Gebze doğa sporları kulübü yönetimi, Kurtuluş Savaşında Afyonkarahisar coğrafyasının yapılan Milli Mücadelede çok büyük bir öneminin olduğunun herkesçe bilindiğini, Cumhuriyetin çatısının çatıldığı Afyonkarahisar’da büyük bir heyecanla yürüyeceklerini söylediler.
Büyük Zaferin de kilidi olmuş Kocatepe’de yürümenin kendileri için önemli olduğunu ve 25-26 Ağustosta programlarına aldıklarını ifade ettiler. Büyük taarruzun ilk karargahında, 25 Ağustosu 26 Ağustosa bağlayan gece 1922 yılındaki aynı heyecanla 90 yıl sonra kulüp olarak yürüyeceklerini söylediler. Büyük önder Atatürk’ün 25 Ağustos gecesi bölgeye geldiğini 26 Ağustos sabahı büyük taarruzu Kocatepe’den başlattığını söylediler.

GEDOSK Başkanı Hasan Boyacı, bu yürüyüşe katılmak için hazırlık yaptıklarını ve büyük bir heyecan duyduklarını söyledi. Kulüp yönetim kurulu üyesi Rıdvan şükür, tarihin seyrinin değiştiği, zaferle sonuçlanan büyük taarruzda Türk Milletinin işgal kuvvetlerinden kurtuluşunu sağladığını söyledi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık