GEDOSK BİLECİK- OSMANELİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜNDE


Gebze Doğa sporlar Kulübü (GEDOSK) üyeleri en son  yürüyüşlerini Bileciğin şirin ilçesi  osmaneli’de gerçekleştirdi. Etkinliklerine hız kesmeden devam eden Gebzenin köklü doğa  sporları ve dağcılık kulübü Gedosk  bu sefer  etkinliK yeri olarak    Bileciğin güzel ilçesi osmanelini seçti. Balçıkhisar , Belenören, Dereyörük köylerini içine alan yürüyüşte Gedosk üyeleri gün içerisinde 16 kilometre yürüdüler. sabahın ilk  ışıklerı daha doğmadan Gebzeden  yola  çıkan Gedosk üyeleri sabahın ilk saatlerinde osmaneli de oldular.

Belediye başkanı Gedoks üyelerini karşıladı

Aktivite öncesi kahvaltılarını osmanelide yapan Gedosk üyelerini ilçenin Belediye başkanı M.Selahattin Çetintaş tarafından karşıladı. GEDOSK  üyelerini ilçede  bulundukları anlarda  yalnız  bırakmayan  ilçenin  belediye başkanı güzel ev sahipliğinin en güzel örneklerini sergiledi.  Gezide Gedosk üyelerine yardımcı olan rehber Remzi Öner gezi öncesi yapılan şehir turunda ilçenin tarihçesi hakkında  bilgier verdi. ilçenin  evlerinin mimarisi  ve ilçenin tarihçesi kakkında verdiği bilgiler ile Gedosk üyelerini aydınlattı.

36 Gebzeli doğa sever sporcu osmaneli’de;

Gedosk’un düzenlediği  Osmaneli etkinliğinde Bülent Menteşoğlu öncü Zeki Ortakçı artçı olarak görev yaptı. Aralarında Ahmet Kocabaş, Erkan Şimşek, Rıdvan Şükür ve Faik Ateş’inde bulunduğu 36 doğa sever sporcu keyifli Osmaneli doğa  yürüyüşünde 16 kilometre  yürüdüler. 350 metre irtifanın dere yatağında  inildiği doğa  yürüyüşünde bu keyifli  parkurda yürüyenler  yer yer çam ormanları , sandal ağaçları  ve  dökülen çınar ağçalarının üzerinde  yürüyerek  yolarına devam ettiler.

TRT GEDOSK osmaneli  yürüyüşünde çekim yaptı;

TRT  Gedosk Osmaneli  yürüyüşünce  çekim yaptı. Hayatın renkleri programının çekim  ekibi gün boyunca   Gedosk üyeleri ile beraberdiler. Gedosk etkinliğini görüntüleyen çekim ekibi önümüzdeki günlerde TRT’de yayınlanacak program için gün boyunca yürüyüş sırasında   çekim yaptı, etkinliği görüntüledi. Gedosk üyelerinin  yürüyüş etkinliğinin dışında Gedosk kulüp başkanı Hasan Boyacı ve başkan yardımcısı Aynur zorlu’nunda aralarında bulunduğu kulüp üyeleri ile  doğa  sporları üzerine söyleşide bulundular.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. Bence herkez üye olmalı…

Cevap yazın

Yukarı çık