GEDOSK Erciyes’te zirve yaptı


Gebze doğa sporları kulübü üyeleri düzenledikleri etkinlikte 3917 metre yüksekliğindeki Erciyes’e tırmandılar.
GEDOSK üyeleri bir zorlu zirveye daha imzalarını attılar..
Gedosk zirve yolculuğuna devam ediyor.

Gebze’den cuma günü ayrılan Gedosk üyesi dağcılar hafta sonu tırmanışı için kayseri’ye gittiler. Kulüp üyesi 10 dağcının katıldığı Erciyes tırmanış programında  8 dağcı zirveye ulaştı. son yıllarda adından sıkça söz ettiren GEDOSK ülkemizin değişik bölgelerindeki zirvelere tırmanmaya devam ediyor. 3100 Metre yüksekliğinde çoban ini kamp yerinde geceleyen  dağcılar sabah 05.30 da, -10 derecede tırmanışa başladılar.  Erciyes’in en zorlu  rotası olarak bilinen şeytan rotasını kullanarak  zirveye ulaşmayı başaran Gebze’li dağcılar zirveye ulaşmanın mutluluğunu yaşadılar. jeolojik yapısı itibari ile tırmanılması zor olan esen rüzgarında olumsuz etkilediği  gece -10 kadar düşen olumsuz hava şartları altında zirveye ulaşan Gedosk üyeleri bir etkinliği daha başarı ile tamamladılar.

EKİP ZORU  BAŞARDI;

Zorlu Erciyes dağı tırmanış ekibinin liderliğini Faik Ateş yaparken, kılavuz olarak Zeki Ortakçı görev yaptı, ayrıca aralarında Aynur Zorlu, Rıdvan Şükür ve Neşe Güler’inde bulunduğu dağcılar 3917 metre yüksekliğindeki zirveye ulaşıp, zoru başaran grubun üyeleri olarak zirve mutluluğunu birlikte yaşadılar. kocaeli dağcılık kulüpleri arasında Gedosk fark yaratan tırmanışları ile dikkat çekmeye, doğayı ve sporu seven insanların etkinlik merkezi olmaya devam ediyor.

Dağcı dostlar Erciyes’te zirve için buluştu

Rıdvan Şükür ve Zeki Ortakçı zirve için buluştular.
Dağları ve doğayı seven iki dost Kayseri’de buluşarak Erciyes’e tırmandılar. Gebze doğa sporları kulübü yönetim kurulu üyesi Rıdvan Şükür İzmir’de yaşayan dağcı arkadaşı zeki Ortakçı ile 3917 metre yüksekliğinde Erciyes’e tırmanarak zirve yaptılar. Çoban ini mevkiinde arkadaşları ile kamp yapan dostlar sorunsuz bir zirve tırmanışı ile hedeflerine ulaştılar. Arada bir buluşarak hasret gideren dağcı dostlar dağlardan ayrı kalamıyorlar.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık