GEDOSK, Hafta Sonu İznik’te Yürüdü.


GEDOSK Üyesi Dağcılar, tarihi şehir İznik çevresinde yürüdü.
Gebze Doğa sporları kulübü üyesi sporcular, binlerce yıllık tarihi geçmişi olan iznik’te doğa yürüyüşü yaptılar.19 kişilik grupla İznik’e giden GEDOSK üyeleri, güzel bir gün yaşadılar.
İznik’e 5 km mesafede bulunan Dırazali köyünde yürüyen dağcılık kulübü üyeleri yeni keşfettikleri parkurda ilk kez yürüdüler. Yürüyüş öncesi Dırazali köyü muhtarı tarafından karşılanan kulüp üyeleri köy halkından yakın ilgi gördüler. Yürüyüş öncesi kahvaltılarını köy kahvesinde yapan GEDOSK üyeleri gün içerisinde yine 10 km’nin üzerinde yürüdüler. Kendine özgü iklimi ve doğal güzelliği olan ve açık hava müzesi olma özelliği taşıyan İznik’te Gebzeli doğa sever sporcular yürüyüş sonrası şehir turu yaptılar. Şehrin tarihi kapılarını ve iznik’in sembolü Yeşil camiyi ziyaret ettiler. Yürüyüşte kulüp başkanı Hasan Boyacı öncü olarak görev yaparken Mustafa Üstün artçı olarak görev yaptı.
Gedosk üyeleri, buram buram tarih kokan coğrafyada, iznik gölü çevresinde yer yer orman içerisinde doğa yürüyüşü yapmanın keyfini yaşadılar

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık