GEDOSK, Isparta- Eğirdir Dedegöl Dağının ZirvesindeETUDOSD tarafından davet edilen Gebze doğa sporları kulübü üyeleri 19-20 Mayıs tarihlerinde Isparta- Eğirdir Dedegöl dağcılık Şenliklerine 20 kişilik grupla katıldı.

Eğirdir Turizm Tanıtma ve Doğa Sporları Derneği (ETUDOSD) tarafından düzenlenen Dedegöl Dağcılık Şenliği’nin bu yıl 16.’sı gerçekleştirildi.

GEDOSK üyeleri Isparta ilinin en yüksek noktası olan Dedegöl zirvesine (2998 m) tırmanış gerçekleştirdiler. 19 Mayıs kutlamalarına Eğirdir kent merkezinde katılan kulüp üyeleri daha sonra şenliklere katılmak üzere Eğirdir’e 63 kilometre uzaklıkta bulunan melikler yaylasına geçtiler. GEDOSK ekibi uzun bir yürüyüş neticesinde karla kaplı zirveye ulaştı. Zirve çıkışında yağan kar GEDOSK üyelerinin hızını kesemedi. Hala kar tabakasının altında bulunan zirve çıkışında GEDOSK üyeleri yağan kar yağışından fazla etkilenmediler, tırmanışı başarıyla gerçekleştirdiler. Dedegöl dağı zirvesinden görünen nefis manzara eşliğinde gerçekleşen dinlenme sonrasında GEDOSK üyeleri kamp alanına geri döndüler. Ekip liderliğini Faik Ateş’in yaptığı Dedegöl dağı zirve faaliyetinde kulüp başkanı Hasan Boyacı artçı olarak görev yaptı. Aralarında Zeki Ortakçı, Rıdvan Şükür, Selçuk demir ve Serpil Gündüz’ünde bulunduğu GEDOSK üyesi dağcı grup zirveye ulaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık