GEDOSK, Kirazdere yürüyüşünde Serinleyecek.Gebze Doğa sporları kulübü, Beşlkayalar Milli Parkı içerisinde yer alan Kirazderede önümüzdeki hafta sonu yürüyecek. Aladağlardan yeni dönen dağcılık kulübü üyeleri bu defa dere içi yürüyüşünde, Temmuz sıcağında serinleyecekler.

Gebze Doğa Sporları Kulübü (GEDOSK) başkanı Hasan Boyacı; kulüp olarak her mevsim gittikleri Beşkayalar Tabiat Parkı’nda yaptıkları en keyifli faaliyetlerden birinin yılda bir kez düzenledikleri Kirazdere yürüyüşü olduğunu söyledi. Yuvacık Barajını besleyen ana derelerden biri olan Kirazdere’nin tüm yıl boyunca akan ama yaz aylarında debisi düşen bir dere olduğunu belirten Boyacı, Eğimin çok fazla olmaması sebebiyle yürüyüş için uygun olduğunu ama yine de her dere içi faaliyetinde olduğu gibi dikkatli olmanın şart olduğunu dile getirdi. Hasan boyacı, Çoğunlukla dere kenarındaki patikayı takip ettiklerini, bazen de dere geçişleri yaptıklarını, bu yürüyüşün sıcak günlerde katılımcılar için serin bir gün anlamına geldiğini belirtti.

Son derece zengin bir bitki örtüsünün gölgesinde yürümenin, çok kısa olmayan bir parkurun sonunda Beşkayalar noktasında iki derenin birleştiği yerde verilen yemek molasının katılımcılar için hoş bir faaliyet anlamına geldiğini dile getiren Boyacı, bu yürüyüşlerin, Yaşadığımız sanayi kentinin aynı zamanda ne kadar zengin doğal kaynaklara ve güzelliklere sahip olduğunu görmemiz açısından önemli olduğunu belirtti. Hasan Boyacı, dere içi yürüyüşünün çok da ağır olmayan şartlarından ötürü hemen her doğa yürüyüşçüsüne uygun olduğunu söyledi..

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık