GEDOSK Tunç Fındık’a başarılar diledi


Türk dağcılığının önemli isimlerinden Tunç Fındık , Nepal’daki Annapurna (8091 m) dağı tırmanışı için yola çıkıyor.20 Mart tarihinde tırmanışı birlikte yapacağı ekip üyeleri ile buluşacak olan Tunç Fındık, faaliyet öncesi Zirve Dağcılık İstanbul Şubesi tarafından Üsküdar Şevket Atalay izci evinde düzenlenen bir organizasyona katılarak yapacağı tırmanış hakkında izleyicileri bilgilendirdi. Kocaeli’nin başarılı dağcılık kulübü Gebze Doğa Sporları Kulübü üyeleri Tunç Fındık’a bu zorlu faaliyet öncesinde başarı dileklerini ilettiler ve faaliyet sonrasında kendisini kulüplerinde misafir etmek istediklerini bildirdiler.

Tunç Fındık yaptığı sunumda ;Annapurna’nın dünyanın 10. yüksek dağı olduğunu; ancak, sahip olduğu risklerden ötürü dağcılar tarafından çok da gidilmeyen ve tırmanılmayan bir dağ olduğunu söyledi. Buranın hata affetmeyen bir dağ olduğunu söyleyen Fındık, Bugüne kadar Everest’e yaklaşık 5100 kişi tırmanmış iken Annapurna ya tırmanmış dağcı sayısının yalnızca 150 olduğunu belirtti. Ayrıca,bu tırmanışın ardından Haziran ayında dünyanın ikinci yüksek zirvesi olan K2 ‘ye tırmanacağını söyledi.

GEDOSK Başkanı Hasan Boyacı ve yönetim kurulu üyesi Rıdvan Şükür yüksek irtifa dağcılığı alanında Türkiye’nin en başarılı ismi Tunç Fındık’a başarılar dilediklerini söylediler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık