GEDOSK’tan Kitap Okuma Şenliği


“Gedosk Her Sınıfta Bir Okuyan Var” kitap okuma şenliği başladı.

Gebze Doğa Sporları Kulübü, 2012 yılına girdiğimiz bugünlerde Gebze 50.Yıl İlköğretim Okulu ile birlikte ülkemizin temel sorunları arasında yer alan okuma alışkanlığının geliştirilmesi ilgili çalışmalar yapıyor. Kocaeli Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Gelecek İçin Ele Ele Projesi” içerisinde Okuma alışkanlığını geliştirme çalışmalarını eses alan ve bu Konu ile ilgili 2-3 aydır çalışan GEDOSK ve 50.Yıl İlköğretim Okulu çalışanları “Bir kitap okumak hayat değiştirir” düşüncesiyle hareket ederek 4 ana bölümden oluşan “Gedosk Her Sınıfta Bir Okuyan Var” çalışmasını başlattılar.

1 Ocak 2012 tarihinde başlayan ve 30 Mayıs 2012 tarihine kadar devam edecek olan projenin 4 ana basamağı ise şöyle;

1. Her Salı “HAFTANIN KİTAPLARI”

Öğrenciler, okudukları kitabı tanıtan yazılar yazacaklar, resim ve afişler hazırlayıp panoda sergileyecekler.

2. Her Çarşamba “BEN BUNU OKUYORUM”

Öğrenciler okudukları kitapları anlatacaklar. Neden okuduklarını, ne anladıklarını paylaşacaklar.

3. Her Perşembe “OKULDA MASALCI VAR”

Her hafta bir masal ele alınıp, anlatılacak ve oynanacak.

4. “GEDOSK HER SINIFTA BİR OKUYAN VAR” ödüllendirme projesi, Her öğretmen sürekli, anlayarak okuyan bir öğrencisini belirleyecek ve öğrenci kitap verilerek ödüllendirilecek.

Koordinatörlüğünü Gedosk Yönetim Kurulu üyesi Rıdvan Şükür ve 50.Yıl Chrysler İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Zafer Şarlayan’ın yaptığı projede Gedosk Başkanı Hasan Boyacı, kulüp başkan yardımcısı Aynur Zorlu, Neşe Güler ile birlikte 50.Yıl Chrysler İlköğretim Okulu Müdürü Halük Öztekin, öğretmenler M.Derya İnan, Ahmet Tunalı, Hatice Kaplan, Semra Yıldırım, Fatma Hacıvelioğlu, Dilek Kozak, Seval Sever, Belkız Biberoğlu ve Rehber Öğretmen Eren Yılmaz görev alacaklar.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık