Geleceğin kâtipleri KO-MEK’te yetişiyor


Leyla Atakan KO-MEK Kurs Merkezin’de yoğun talep üzerine ‘Hızlı Klavye Kullanımı kursu açıldı.

Geleceğin kâtipleri KO-MEK’te yetişiyor

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olan KO-MEK vatandaşlardan gelen yeni branş açma taleplerini değerlendirmeyi sürdürüyor.  KO-MEK,  şimdi de, F klavyeye olan yoğun istek üzerine hızlı klavye kullanımı kursu açtı. Leyla Atakan Kurs Merkezi’nde devam eden kurslara memurlar ile adliye sınavlarına hazırlanan adaylar büyük ilgi gösteriyor.

 

KOMEK’TEN F KLAVYEYE DESTEK

Son dönemde yeniden ilgi görmeye başlayan f klavye kullanımına bir destek de KO-MEK’ten geldi. Leyla Atakan Kurs Merkezi’nde Hızlı Klavye Kullanımı kursu açıldı. 160 saatlik kursun sonunda öğrencilerin 3 dakikada 90 kelime yazabilmeleri hedefleniyor. Söz konusu hedef özellikle adliye sınavlarına giren adaylar için önem taşıyor. Zira sınavlarda adaylardan bu süre içinde hatasız yazım bekleniyor.

 

KÂTİPLİK SINAVI İÇİN KO-MEK

İşletme fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi Hatice Altok klavye kullanımını daha da hızlandırmak için KO-MEK kurslarına katılanlar arasında yer aldı. Altok önümüzdeki dönemde gireceği kâtiplik sınavlarında aldığı kursun kendisine önemli fayda sağlayacağını kaydetti. Kursiyer Altok, ‘’Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika verilmesi ve ücretsiz olması bizim için büyük şans.  Böyle yararlı hizmeti bizlere sunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na çok teşekkür ediyoruz’’ dedi.

 

ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN KOMEK ÖNERİSİ

Kocaeli Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünde okuyan Büşra Yıldırım ise Hızlı Klavye Kullanımı Kursu’nun bir diğer öğrencisi. Öğretmeninin önerisi ile KO-MEK kursiyeri olan Yıldırım, ileride istihdam alanında KO-MEK ’ten aldığı sertifikanın kendisine yardımcı olacağını söyledi. Yıldırım, ‘’benim mesleğim için çok faydalı olacağını düşündüğüm ’Hızlı Klavye Kullanımı’ kursuna geliyorum. KO-MEK’in eğitimleri çok kaliteli, ileride farklı branşlarda KO-MEK’ e gelmeye devam edeceğim” şeklinde konuştu.

 

KO-MEK EĞİTİMLERİNE GÜVENİYOR

Açık öğretim Adalet Bölümü öğrencisi olan Didem Çolak da gireceği adliye sınavlarında 10 parmak hızlı klavye kullanımının kendisine katkı sunacağını bildirdi. Altok kendisi için gerekli olan 10 parmak klavye kursunu ücretsiz bir şekilde aldığı için KO-MEK yetkililerine ve Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık