Gençlik ve spor ilçe müdürleri Gedosk ta


Çayırova ve Darıca Gençlik ve spor ilçe müdürleri Gebze doğa sporları kulübünü (Gedosk) ziyaret ettiler. Tanışma ve bilgilendirme amaçlı gerçekleşen toplantıda Gebze doğa sporları kulübünün yürütmüş olduğu çalışmalar kulüp başkanı Hasan Boyacı tarafından ilçe gençlik ve spor müdürlerine anlatıldı. Gedosk kulüp binasında gerçekleşen toplantıya Darıca gençlik ve spor ilçe müdürü Hikmet Tatoğlu ve Çayırova Gençlik ve spor ilçe Müdürü Mustafa Mücahit Sak katıldı. Kulüp yönetim Kurulu üyelerinin dışında kulüp üyelerininde katıldığı toplantıda Gedosk üyelerinin son yıllarda bir kaç kez gittiği Kaçkar faaliyetleri anlatıldı. Ayrıca Gedosk tarafından gerçekleştirilen dağcılık ve kampçılık faaliyetleri ile ilgili olarak ilçe spor müdürleri bilgilendirildi.

Doğa sporları hak ettiği ilgiyi yeterince görmüyor.

GEDOSK Kulüp başkanı Hasan Boyacı doğa sporlarının ve dağcılığın ülkemizde yeterince ilgi görmediğini ve ilgilenen sporcu sayısının Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında ise sayının oldukça düşük olduğunu belirtti. kulüp olarak Yaz kış devamlı etkinlikler düzenledeiklerini söyleyen Boyacı etkinliklerine doğa sporlarına ilgi duyan doğayı seven herkesin katılabileceğini ifade etti. kulüp üyesi Rıdvan Şükür ise amaçlarının doğa sporlarını çevremizde tanıtmak ve sevdirmek olduğunu söyledi. Şükür bu amaçla GEDOSK’u çevremizde daha çok kişi tarafından bilinmesi ve tanınması için çaba harcadıklarını ifade etti.

ortak projelerde buluşabiliriz;

Darıca gençlik ve spor ilçe müdürü Hikmet Tatoğlu GEDOSK ile ortak projeler gerçekleştirebileceklerini söyledi. Bununda en kısa zamanda olmasını arzuladıklarını söyleyen Tatoğlu Gedosk ile beraber çalışabileceklerini yürüyebileceklerini sportif amaçlı yapılan faaliyetlere katkıda bulunabileceklerini belirtti. Çayırova gençlik ve spor ilçe Müdürü Mustafa Mücahit Sak Gedosk Kulüp üyelerini çayırovada yürümeye davet etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık