GÖLKAYPARK’A KANO GELDİ


İzmit Belediyesi tarafından geçen yıl hizmete açılan Gölkaypark’a ilgi her geçen gün artıyor. Yaz sezonu boyunca pek çok yarışa ev sahipliği yapan ve otoritelerin ortak görüşüyle dünyadaki en iyi su kayağı tesisi olarak nitelendirilen Gölkaypark’ta şimdi de kano keyfi başlıyor. İki kişilik 5 adet kanoyu tesise kazandıran belediye yönetimi, dileyen herkesin ücretsiz olarak kanolara binerek göl gezisi yapabileceğini kaydetti.

İLK DENEME BAŞKAN DOĞAN’DAN

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan kanoların göl üzerine indirilmesiyle birlikte, ilk denemeyi bizzat kendisi yaptı. Can yeleğini giyerek göl üzerinde kısa bir tur atan Doğan, ziyaretçilerin bu hizmet sayesinde daha keyifli vakit geçireceklerine inandığını söyleyerek; “ Gölkaypark’a gelen vatandaşlarımız hiç bir ücret ödemeden kanolara binerek keyifli zaman geçirecekler. İlerleyen süreçte deniz bisikleti almayı da planlıyoruz. Vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layıklar” dedi.

Oldukça şık görünüme sahip yeni kanolara ikişer kişi binerek kürek çekebiliyor. Kanoya bineceklerin can yeleği giymesi mecburiyeti var.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık