Gölkent te yeni bir şehir yükseliyor


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kent Konut’a bağlı Gölkent şantiyesinde incelemelerde bulundu. Çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli’nde en güzel ve en kaliteli konutlar Kent Konut tarafından yapılıyor. Gölkent’te de işler yolunda gidiyor. Vatandaşlarımız Kent Konut’a güveniyor’’ dedi.

462 DAİRE YAPILACAK

Projede 1+0,1+1,2+1,3+1 ve 4+1 olan farklı m2lerde 12 daire tipi bulunuyor. Daire fiyatları peşin olarak 30 bin 797 TL ile 153 bin 470 TL arasında daire m² sine göre değişiyor. Çayırköy’de yapılacak olan Gölkent projesin de çok farklı m2’lerde. 1+0’dan 4+1’e normal dairelerden, dubleks ve villa tipi dairelere kadar 12 farklı tipte toplam 462 adet daire yer alıyor.

30 BİN 797 TL’DEN BAŞLIYOR

Daire fiyatları 30 bin 797 TL ile 153 bin 470 TL arasında değişiyor. Daire başvurularının alındığı projede daire bedelinin yüzde 20’sini oluşturan peşinat bedelini 2 taksitte ödüyor. 1. Taksiti kredi başvurusunda bulunup kredisi onaylandıktan sonra diğerini ise 1 yıl sonra ödüyor.

GÖLKENT ŞANTİYESİNDE İNCELEME

Kocaeli halkına yeni ve farklı yaşam alanları sunan Kent Konut’un Gölkent evleri, yükselmeye başladı. Kısa süre önce temelleri atılan, İzmit’e 8 kilometre mesafedeki Çayırköy mevkiinde bulunan Gölkent’te incelemelerde bulunan Başkan Karaosmanoğlu’na Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat, Teknik Genel Müdür Yardımcısı Ali Alp Arslan ile mühendisler ve firma yetkilileri eşlik etti.

YEŞİL İLE MAVİNİN KUCAKLAŞTIĞI YER

Başkan Karaosmanoğlu, yeşil ile mavinin kucaklaştığı Gölkent’te Kent Konut yöneticileriyle üstlenici firma yetkililerinden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Bıçkıdere Göleti’nin yanı başında, kente yakınlığının yanı sıra doğayla iç içe bir mekânda yer alan Gölkent’te yükselmeye başlayan binalarla ilgili bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, inşaat alanında da incelemelerde bulundu. Başkan Karaosmanoğlu’na Kent Konut yöneticileri ve üstlenici firma tarafından Gölkent 1. Etap 1. Kısım’la ilgili detaylı bilgi sunuldu.

FARKLI BİR YAŞAM ALANI

Toplam 190 daire ve 10 dükkândan oluşan Gölkent 1. Etap’ın 1.kısım çalışmalarına başladıklarını ifade eden mühendisler, aynı zamanda ev sahiplerine yeni bir yaşam alanı sunacak olan projede çocuk oyun grupları, oturma alanları ve otoparkların da yer alacağını aktardı. Farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde tasarlanan konutlarda, 1. sınıf malzeme ve işçiliğin kullanılacağı da ifade edildi. Üstlenici firma yetkilileri, mevcut inşaatları planlanan tarihten önce bitirebileceklerini de Başkan Karaosmanoğlu’na aktardı.

VATANDAŞ KENT KONUT’A GÜVENİYOR

Şantiye binasında yapılan sunumun ardından inşaat alanında incelemelerde bulunan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Gölkent gerçekten güzel bir proje olacak. Burada yer sahibi biz değiliz, bu alan vatandaşın yeri. Vatandaşın Kent Konut’un güvencesinden istifade etmesiyle ortaklık yapıyoruz. İşler büyük ölçüde bizim elimizde. Vatandaş bize güveniyor. Kent Konut’un güvencesiyle burada çalışıyoruz. Şantiyemizde işler iyi gidiyor, herhangi bir problem gözükmüyor’’ ifadesini kullandı.

EN GÜZEL VE EN KALİTELİ KONUTLAR

Kocaeli’nde en güzel ve en kaliteli konutların Kent Konut tarafından yapıldığını sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Şöyle bir stratejik kararımız var. Vatandaştan müracaatı alıp, tamamen satışını yapmadıkça konut yapımına başlamıyoruz. Yani işlemleri bitiriyoruz, satışını yapıyoruz. 1000 konutluk proje varsa, biz 500 konutun satışını yapmışsak; birinci etabını yapıp bitiriyoruz, sonra tekrar müracaatları alıp diğer 500 konutu yapıyoruz. Böyle yaparsanız işler sağlıklı bir şekilde yürür. Kent Konut’un vatandaşlarımız nezdinde güzel bir güveni var, bu güveni sarsmama adına arkadaşlarımız çok dikkatli çalışıyor’’ açıklamasını yaptı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık