Gümüşhaneliler, Kadırga Yaylasında Buluştu


GÜMÜŞHANELİLER, KADIRGA YAYLASINDA BULUŞTU

Gümüşhane Bahçecik Köyü Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği Gümüşhane Bahçecik Köyü Elmalı Yayla Şenliği’nin ikincisi Gölcük Kadırga Yaylası’nda gerçekleştirildi. Şenliğe Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Zeki Aygün, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Hamit Örgüç, Dernek Başkanı Abdullah Çiçek, İş adamı Sami Pekdemir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

FESTİVAL GİBİ ŞENLİK

Renkli görüntülere sahne olan şenlikte Gümüşhane yöresine ait yemeklerin bulunduğu stantlar şenliğe gelenlerin uğradığı ilk adres oldu. Festival havasında geçen, Gümüşhaneliler arasındaki birlik ve beraberliği pekiştirmek ve yaz aylarının gelişini kutlamak için düzenlenen şenlikte yöresel halk oyunu gösterilerinin yanı sıra bol bol halay çekildi. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da şenlik alanında halay çekti, vatandaşlarla birlikte türküler söyledi.

HER SENE DAHA GÜZEL

Şenlikten ayrılırken çok keyifli saatler geçirdiğini ifade eden Doğan “ dünya sevinçlerin ve üzüntülerin bir arada yaşandığı bir yer. Acısı ve tatlısı her gün biz insanlar için. Bugün burada keyifli zaman geçirdiğimiz, eğlenceli bir etkinlik için bir araya geldik. Bu yıl ikincisini düzenlenen bu güzel şenlikte emeği geçen herkese başta Dernek Başkanı Abdullah Çiçek’e teşekkür ederim. Bu şenliği ileriki senelerde köyümüzde gerçekleştirmeyi, hep beraber oralara gitmeyi ümit ediyorum. Bizler oralarda yaşamasak da oraların bize kattığı önemli değerlerimiz var. Bunları unutmadan, birbirimize destek olarak sevgi ve saygı içinde yaşamak bizlere yakışır” dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık