Hasan Lütfi Ramazanoğlu Kartepelileri mest etti


Kartepe Belediyesi Ramazan ayı etkinliklerinde Türk Tasavvuf Musikisi sanatçısı Hasan Lütfi Ramazanoğlu’nu Sarımeşe’de ilçe halkı ile buluşturdu. Ak Parti Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül’ün de ilçe halkı ile birlikte izlediği etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. İlahi ve kasidelerin okunduğu Türk Tasavvuf Musikisi dinletisi eşliğinde sema gösterisi büyük beğeni topladı.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ile eşi Nurten Karabalık’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik hep birlikte açılan iftar sonrası renkli görüntülere sahne oldu. Sarımeşe Sağlık Ocağı önündeki alanda gerçekleşen etkinlikte hazır bulunan Ak Parti Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Yazıcı, Ak Parti Kocaeli İl Yöneticisi Ayten Saner, belediye başkan yardımcıları, belediye meclisi üyeleri, mahalle muhtarları, Ak Parti Kartepe İlçe yöneticileri ve bölge halkı cami imamı Yakup Şimşek’in Kur’an-ı Kerim tilavetini huşu içinde dinlediler.

Farklı bir ramazan gecesini yaşayan Kartepeliler semazenler eşliğinde sahne alan Hasan Lütfi Ramazanoğlu’nun tasavvuf konserini 7’den 77’ye beğeniyle izledi. Kartepelileri mest eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleşen programda sanatçının oğlu İsmail Hakkı Ramazanoğlu da gelecek vaad eden bir sahne performansı sergiledi. Semazenlerin renk kattığı program ile renkli bir ramazan gecesi yaşayan ilçe halkı belediye yetkililerine teşekkür ettiler.

Ak Parti Kocaeli Miletvekili Azize Sibel Gönül, ilçe genelini kapsayan ramazan programları düzenlemesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederken, “Bu programlar vesilesi ile sizlerle birlikte olma imkanı sağlayan ve bu güzel etkinlikleri başarıyla gerçekleştiren Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ı da sizlerin huzurunda tebrik ederim. Sosyal yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı, birlik ve beraberlik ruhunun canlandığı Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık