Hastane Çalışanları Ceza Kanunu Oyunu İle Yeniden Sahnede


tiyatro-turkcezakanunu

Hastane Çalışanları Ceza Kanunu Oyunu İle Yeniden Sahnede

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tiyatro Grubu geçtiğimiz Haziran ayında 3. Sanat Etkinlikleri kapsamında hastane çalışanları ve yakınları için sahneledikleri Ceza Kanunu isimli oyunu, bu kez ilimizdeki diğer hastane çalışanları ve tüm tiyatro severler için oynadı.

Birçok kültürel faaliyete ev sahipliği yapan Sabancı Kültür Sitesi’nde ücretsiz olarak sergilenen Ceza Kanunu oyunu; 1920’lerin İstanbul’unda köklü bir ailenin oğlu olan çapkın bir adamın gittikçe komikleşen ilginç hayatını esprili bir dille ele alarak izleyicilere kahkaha dolu dakikalar yaşattı.

Ahmet Nuri Sekizinci ‘nin yazdığı, Ersin Çakmak ‘ın yönettiği; Ömer Pek, Tuğçe Ünver, Şükrü Doğramacı, Gökhan Işık, Elmas Erbay Saral, Gülsüm Özgüler, Duygu Obuz, Sena Aleyna Demirel, Barış Günaydın, Mustafa Gezer ve Mahir Çelik ‘in rol aldığı oyun yine izleyicilerden tam not aldı.

Son bir aydır fırsat buldukça provalar yapan tiyatro grubu; yeniden sahneye çıkmanın heyecanını yaşadıklarını, amaçlarının izleyicilere keyifli dakikalar yaşatıp, onları bol bol güldürmek olduğunu dile getirerek, oyun sonunda aldıkları olumlu tepkilerle amaçlarına ulaşmanın keyfini yaşadıklarını ifade ettiler.

Bundan sonrası için çeşitli yerlerde bu oyunu tekrar sergilemenin yanında hastanenin her yıl düzenlenen geleneksel sanat etkinlikleri için yeni bir oyun hazırlığı içerisinde olduklarını söylediler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık