Hayallerine KO-MEK le yaklaş


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) herkesin farklı hayallerin gerçekleştirmesine katkıda bulunuyor.

Hayallerine KO-MEK’le yaklaş

Kocaeli’de eğitime farklı bir bakış getiren KO-MEK, her geçen gün daha da gelişerek Kocaeli halkına hizmet etmeye devam ediyor. Meslek sahibi olmak isteyenler, yeni bir alanda kendisini geliştirmek isteyenler, hayalleri olanlar, kısacası herkes bu kurslarda kendisine bir yer buluyor. Bu yıl açılmış olan İzmit merkezdeki Mimar Sinan Kurs Merkezi’nde bunu görmek mümkün. Belediye İş Hanı Doğu Blok 7. Katta açılan yen kurs merkezinde, İngilizce kursuna katılan Güler Aydoğan ve Seda Yıkılmaz hayallerine KO-MEK ile yaklaşıyor. Biri 57 diğeri 22 yaşında olan iki kursiyer; öğrenmenin, bilgi edinmenin yaşı olmadığına da en güzel örnek oluyor.

HOSTESLİK SINAVINA KOMEK’LE HAZIRLANIYOR

22 yaşındaki Bankacılık mezunu Seda Yıkılmaz, katıldığı İngilizce kursu ile hayali olan hosteslik sınavlarına hazırlandığını ifade ediyor. Yıkılmaz, “Katıldığım İngilizce kursunda almış olduğum eğitimden çok memnunum. KO-MEK’te özel ders alıyor gibiyiz. Tek farkımız, hiçbir ücret ödemeden bu kurslara katılıyor olmak. Bu kurs sayesinde 1. ve 2. kur bitiminde hosteslik sınavında başarılı olabileceğime inanıyorum” dedi.

ÖĞRENCİLİK HAYALİNE KO-MEK’LE KAVUŞTU

57 Yaşındaki Güler Aydoğan, öğretmen okulundan ayrılmak zorunda kaldığını ve öğrenciliğin içinde bir ukde olarak kaldığını söyledi.  Bu kurslarda kendisine bir şeyler katmak istediğini vurgulayan Aydoğan, “Yurt dışına çıkma fırsatımız oluyor, gittiğimiz yerlerde sıkıntı çekmemek için bu kursa kaydoldum. Eşim, çocuklarım da İngilizce biliyor. Diğer ev hanımları gibi el işleri kurslarına başlamak istemedim. Kendime ancak vakit ayırabildim, bu aşamada KO-MEK kursları ile tanıştım. Geçen sene de Değirmendere’de İngilizce kursuna gitmiştim. Yabancı dilim Fransızca olduğu için, açılırsa Fransızca kursuna da gitmek isterim. Ben bu kurslarda başarılı olmak için gayret göstereceğim. Gerçekten büyük bir hizmet olduğuna inanıyorum. Bunun için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık