Haydi Çocuklar Havuza


 

İzmit’te binlerce çocuk İzmit Belediyesi sayesinde yüzme öğreniyor. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ilk kez geçen yaz sezonunda uygulamaya koydurduğu yüzme havuzları bu sene de sayısı artarak  faaliyete geçti. Geçen sene 5 olan  okul bahçelerindeki portatif yüzme havuzlarının sayısı bu sene 11 oldu.

 

HEM TATİL YAPIYORLAR HEM YÜZME ÖĞRENİYORLAR

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın tatil imkanı bulamayan çocukları düşünerek  faaliyete geçirdiği  yüzme havuzları sayesine binlerce  çocuk  hem yüzme  öğreniyor hem de yaz tatilini en iyi şekilde değerlendiriyor. Okullar açılıncaya kadar  sürecek  yüzme havuzlarından  şimdilik  2993 çocuk yararlanıyor. Hedefin en az 10 bin çocuk olduğu öğrenildi.  5-13 yaş grubundan çocukların yararlanabildiği  havuzlarda yüzme  öğretmenlerince çocuklara  yüzme öğretiliyor.

 

11 BÖLGEDE  VAR

 

Pazar  hariç haftanın her günü 09.00-16.00 saatleri arsındaki havuzlardan yararlanmak ücretsiz. Havuzlardan yararlanmak isteyenler bulundukları bölgelerdeki en yakın havuzlara giderek kayıt yaptırabilecekler. Yetkililer, kayıtların Ramazan Bayramı’nın ilk gününe kadar kabul edileceğini söylediler. Derinlikleri 60-150 cm. olan portatif yüzme havuzları Santral mevkiindeki 28 Haziran İlköğretim Okulu, Dünya  Bankası konutlarının bulunduğu yerdeki 29 Ekim İlk Öğretim Okulu, Kadıköy Mahallesi’ndeki Kazım Karabekir İlköğretim Okulu, Tavşantape İlköğretim Okulu, Yenişehir Mahallesi’ndeki Şehit Selçuk Gökdağ İlköğretim Okulu, Yenimahalle’deki Zafer İlköğretim Okulu, Gültepe’deki İnkılap İlköğretim Okulu,  42 Evler’deki Türk Prelli İlköğretim Okulu, Kuruçeşme’deki Kocatepe İlköğretim Okulu, Topçular İlköğretim Okulu bahçeleriyle Alikahya’daki Kültür Merkezi önündeki alanda yer alıyor. Özellikle hijyen kurallara büyük önem verilen yüzme havuzların yanında çocuklar için şişme oyun alanı ile masa tenisi ve satranç masaları da bulunuyor. Çocuklar, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a böyle bir imkanı kendilerine sunduğu için teşekkür ederek” Tatile gitme imkanımız yok. Başkanımız sayesinde yaz tatilini havuzlara gelerek değerlendiriyoruz” şeklinde konuştular.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık