HAYDİ KOCAELİ “ENGELSİZ EĞLENCE”YE


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 10-16 Mayıs 2010 Engelliler Haftası nedeni ile Seka Park’ta engellilerin kaynaşma imkânı bulacağı dev bir organizasyon gerçekleştiriyor. Bugün yapılacak etkinliğe aralarında Lokman Ayva, Galatasaray Tekerlekli Basketbol Takımı ve Doğuş’un bulunduğu ünlü konuklar katılacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin Seka Park’ta düzenleyeceği “Engelsiz Eğlence” programında, engelliler doyasıya eğlenirken sürpriz isimler konuk olacak.
DEV PROGRAM
Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli Valiliği, Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve İzmit Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği Engelliler Haftası etkinlikler tüm hızı ile sürüyor. Büyükşehir Belediyesi etkinliklerin son gününde Seka Park’ta büyük bir organizasyon gerçekleştirecek.
ENGELLİ ENGELSİZLER
Oyun grupları, şovlar, yarışmaların gün boyu süreceği program kapsamında birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında bu sene ilk kez gerçekleştirilecek “Cemil Meriç Engel Tanımayan Başarılar” Ödül Töreni yapılacak. Engelli olup ülke çapında önemli başarılar kazanan kişilere verilecek olan ödül törenine tanınmış isimler davet edildi.
LOKMA AYVA VE GALATASARAY
Bu seneki Cemil Meriç Engel Tanımayan Başarılar ödülüne 3 isim layık görüldü. 11 yaşında geçirdiği menenjit hastalığı nedeni ile gözlerini kaybeden daha sonra azmi ile ülkemizin ilk görme engelli milletvekili olmayı başaran AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva anlamlı ödülü kazanan ilk isim olacak. Milletvekili Lokman Ayva’nın haricinde bu ödülü almaya hak kazanan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oldu. İkişer kez Kıtalararası ve Avrupa Şampiyonu olarak ülkemizde spor tarihinin en büyük kupalarını kazandıran takım engellilerin her şeyi başarabileceğinin bir göstergesi olarak bu ödülü alacak.
DOĞUŞ COŞTURACAK
Görme engelli Olimpiyat üçüncüsü güreşçimiz Erdinç Yıldız’ın da bu ödüle layık göründüğü programın finalinde ise sevilen pop müziği sanatçısı Doğuş bir konser verecek. Sevilen sanatçı eski ve yeni şarkılarından oluşan şarkılarını engelliler ile tüm katılımcılara seslendirecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık