Hergeleci’nin Torunları Er Meydanı’nda


Kartepe Belediyesi Gençler Birliği Spor Kulübü Güreş Takımı sporcuları yaklaşan Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri öncesi hazırlıklarını yoğun şekilde sürdürmekte.

Kartepe Belediyesi’nin minik güreşçileri 17 Temmuz 2011 tarihinde yapılacak Kartepe Geleneksel 8. Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri’ne iddalı bir şekilde hazırlanıyorlar. Hocaları Erdinç Türkoğlu nezaretinde 20 minik güreşçi çalışmalarını, Sarımeşe’de geçen yıl yapılan Kartepe Belediyesi Hergeleci İbrahim Er Meydanı’nda yapmakta. Hafta da 4 gün çayırda çalışma imkanı bulan minikler Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşlerde başarılı sonuçlar alarak kendilerini göstermek için hırsla çalışmakta.

Ata sporu güreşleri günümüzde de yaşatmak adına miniklere alt yapı imkanı da sunmaktan mutluluk duyduklarını belirten Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, “Miniklerimizi ata sporu güreşe özendirmek için yaptığımız Güreş İhtisas Merkezi hüvviyetindeki Hergeleci İbrahim Er Meydanı’nı amacına uygun kullanıldığını görmek bizleri çok mutlu etmektedir. Güzel havaların etkisiyle çalışmalarını er meydanında sürdüren miniklerin azim ve hırsı görülmeye değer. Kartepeli miniklerin bu yıl 8. Kez düzenlenecek Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşlerin’de madalyaları toplayacaklarına inanmaktayım” dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık