İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN DEV BİR PROJE DAHA


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Dilovası ilçesindeki 5 organize sanayi bölgesi ile 4 köyün bol ve düzenli arıtılmış içme suyu ihtiyaçlarını karşılayacak projeye başladı.

DİLOVASI KÖYLERİ İLE OSB’LER SUYA KAVUŞUYOR

İSU Genel Müdürlüğü, Dilovası’nın üst kısımlarında kurulan İMES Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Gebze Kimya OSB (GEBKİM), Gebze Kömürcüler OSB, İstanbul Makine ve İmalat Sanayicileri OSB ve İstanbul Mermerciler Sanayi Sitesi ile Çerkeşli, Demirciler, Köseler ve Tepecik köylerinin  içmesuyu ihtiyaçları için “Dilovası Kuzey Sanayi Ve Civar Köylere İçmesuyu Temini İnşaatı” projesi yaptı. Planlama, Yatırım ve İnşaat Daire  Başkanlığı kontrolünde yüklenici firma tarafından başlanılan çalışmada, 500 mm  çapında uzun ömürlü polietilen boruların döşeme çalışmaları sürüyor.

YAKLAŞIK 8 MİLYON TL’YE MAL OLACAK

Dilovası’ndaki 7000 m3 kapasiteli içme suyu deposundan bölgeye verilecek arıtılmış su için  yaklaşık 25 km uzunluğunda içme suyu hattı yapılacak. Ayrıca, OSB ve köylerin dağlık ve yüksek yerde olmasından dolayı 3 adet terfi merkezi ile 1000 m3 kapasiteli depo da inşa edilecek.

Yaklaşık 8 milyon TL’ye mal olacak ve İstanbul Makine ve İmalat Sanayiciler OSB ile Demirciler köyü civarında imalat çalışmaları süren projenin Temmuz 2011 de tamamlanması hedefleniyor.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık